Paulownie císařská (Paulownia imperialis) - semena paulovnie - 15 ks

27,27 Kč 24,35 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Nádherný strom paulovnia upoutá na první pohled svými bílými až světle modrofialovými květy. Mrazuvzdorný, rychle rostoucí strom pocházející z Číny je vysazován po celém světě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Může být ozdobou každého parku či zahrady a to i v našich podmínkách. Neobvykle velké listy a velkolepá, až 30 cm dlouhá květenství složená z 8 cm dlouhých kalíšků jistě zaujmou i Vás.

Výsev

Semena paulovnie jsou velice drobná. Úspěšné vyklíčení vyžaduje trvalé světlo, proto k němu doporučujeme umělé osvětlení. Nechme klíčit v nádobě přikryté víčkem na povrchu zeminy v substrátu, který udržujeme neustále vlhký. Nebo můžete použít tzv. Jiffy (sadbovací tablety, přispějí k rychlejšímu procesu klíčení a zaručí trvaleji vlhké podloží). Není vyloučeno, že klíčení bude trvat delší dobu, výsledek vyžaduje určitou trpělivost, která ale stojí za to.

Pěstování

Jediné, co paulovnii nesvědčí je stín. Je o ní známo, že oddolá dokonce i požáru - větve jsou schopny znovu obrazit. Je nenáročná na půdní typy. V našich podmínkách kvete v dubnu až v květnu, ještě před olistěním. Na zimu shazuje listy. Paulovnie je mrazuvzdorná, nejprve ji ale několik let předpěstujte.

Zajímavostí je, že se do Evropy a Ameriky rozšířila v 19. století jako tmelicí materiál při transportu porcelánu z Číny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: