GEKON GABA OOLONG - 2024 - 50 G

224 Kč 200 Kč bez DPH
Skladem (10 ks)
Možnosti doručení

GABA oolong z ekologicky čisté oblasti severního Thajska. Sklizeň 10/2023. Pro zvýšení obsahu gamma-aminomáselné kyseliny byla tato várka ponechána ve vakuu 8 hodin. Díky tomu má i mírně kyselejší chuť než tradičně zpracovávaný GABA oolong. Na rozdíl od klasického GABA oolongu z Thajska je tento čaj ponechán ve formě nerolovaných lístků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detailní popis produktu

Příprava : 10-15 g čaje zalijte vodou o teplotě 80-100°C, louhujte 2-4 minuty. Poté sceďte. Pokud připravujete čaj na více nálevů v malé konvičce, louhujte cca 10-20 vteřin.
 
GABA čaje: speciálně vyrobené čaje tak, aby obsahovaly vyšší množství látky GABA (kyselina gamma-aminomáselná), která je dle výzkumů velmi prospěšná zdraví. Lístky čaje jsou během zpracování vystaveny dusíku díky čemuž dojde k navýšení obsahu GABA. Výrobní postup byl objeven zhruba před dvaceti lety japonskými vědci kteří tehdy experimentovali s uchováním potravin. Každý čaj tuto látku běžně obsahuje v množství 20-30 mg/100 g. Pro možnost uvedení GABA v názvu však platí že daný čaj musí obsahovat nejméně 150 mg/100 g čaje.
 
GABA je neproteinová aminokyselina, která se přirozeně vytváří v lidském těle. Je jedním z hlavních neurotransmiterů pro centrální nervový systém a působí jako druh brzdy - zabraňuje nadměrnému vzrušení nervového systému.
 
Mezi účinky mimo jiné patří:
  • zvyšuje koncentraci
  • působí příznivě při zvýšené námaze a stresu
  • snižuje krevní tlak a cholesterol
  • zlepšuje krevní oběh a okysličení v mozku
  • podporuje metabolismus mozkových buněk
  • napomáhá při snižování nadváhy
  • odbourává alkohol v krvi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: