LIBEČEK LÉKAŘSKÝ (LEVISTICUM OFFICINALE) - SEMENA LIBEČKU 0,5 G (CCA 170 KS)

14,60 Kč 13,04 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Libeček je trvalka užívaná jako léčivka i koření. Pokud mu přijdete na chuť, kterou má svéráznou, doprovázenou výraznou vůní, dost možná se ho naučíte dávat do lecjakého jídla - hodí se do polévek, omáček, k masu a uzeninám... Koření se čerstvým či sušeným listem. Kořen několikaletých rostlin pak bývá podáván přizánětech močových cest. Balení obsahuje 0,5 g semen, tj. cca 170 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak pěstovat libeček:

  1. Libeček nikdy nevyséváme a nevysazuje na místo, kde byly v loňském roce mrkev, petržel, pastinák, celer, kopr, kmín či koriandr. Omezíme tak možný výskyt nemocí a škůdců.
  2. Libeček je sice rozměrná bylina, ale pěstovat se dá také ve větších nádobách doma na okenním parapetu nebo na balkoně. V nádobách dorůstá jen do výšky 50 cm a většinou nekvete.
  3. Semínka libečku do nádob vyséváme v březnu a v dubnu do zahradního substrátu. Květináč se semínky zakryjeme fólií, aby substrát zůstal stále vlhký. Dáme na světlé a teplé místo. 
  4. Libečku vyhovuje světlé místo, ale dobře prospívá i v polostínu. Půdu potřebuje výživnou, vlhkou, spíše vápenatou a kyprou, v těžké a přemokřené se mu nedaří.
  5. Semena se vysévají od března až do června do hloubky asi 1 cm, řádky by měly být od sebe nejméně 60 cm. Větší rostlinky vyjednotíme na vzdálenost asi 30 cm.
  6. Po výsevu semínka klíčí velmi pomalu, rostlinky vzcházejí zhruba měsíc i déle.
  7. Libeček potřebuje během vegetace dostatek vláhy, ale nesmí se v žádném případě přelévat.
  8. Chceme-li mít co největší množství aromatických listů, květenství před rozkvětem odstraníme.
  9. Chceme-li sami nasušit či zamrazit kvalitní listy libečku, měli bychom to stihnout před rozkvětem.
  10. Libeček pěstovaný v nádobách je potřeba častěji zalévat malým množstvím vody, jelikož má méně substrátu, který rychleji vysychá. Pozor ale na přelévání, aby neuhnil! Jednou ročně ho musíme přesadit do většího květináče. Pravidelně stříháme nať, aby byl košatější.
  11. V našich podmínkách libeček většinou bez problémů přezimuje. Jakmile na podzim po prvních mrazících stonky zaschnou, je vhodné nať odstřihnout, příští rok bude libeček kompaktnější a bohatší.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: