Muchovník olšolistý (Amelanchier alnifolia) semena muchovníku - 10 ks

37,98 Kč 33,91 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Známý též pod názvy Amelanchierova borůvka či Rozinkový strom. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Keř původem z Kanady dorůstá až dva metry a je krásný v každé roční době – na jaře potěší hojnými, bílými květy, v létě šťavnatými plody plnými vitamínů a na podzim se jeho listy zahalí do podzimních tónů a z nenápadného keříku se rázem stane ozdoba zahrady. Plně mrazuvzdorný, plodící do 3 let od výsadby a nenáročný na pěstování.

Výsev

Semena před výsevem namočíme do vody po dobu 24 hodin. Poté je vhodné provést až tříměsíční stratifikaci, která zvýší klíčivost semen - ponechte je 90 dní ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Následně vyséváme několik milimetrů pod povrch pěstebního substrátu. Ten udržujeme po dobu klíčení neustále vlhký, ale ne promáčený – doporučujeme použít buď substrát s obsahem perlitu, nebo sadbovací tablety. Vyséváme v jarních měsících. Klíčí při teplotě 20-25 °C asi během jednoho měsíce.

Pěstování

Jedná se o velmi nenáročnou rostlinu, pokud jde o půdu i zalévání. Muchovník je plně mrazuvzdorný, pěstování v zahradě je proto bezproblémové. Dobře zakořeněná rostlina snese i delší období sucha. Nebývá napadán škůdci ani chorobami. Až dvoumetrový keř je možné zapěstovat i jako stromek. Rodit začne přibližně po tříletém zapěstování.

Využití

Díky hustě rostoucím větvičkám se strom skvěle hodí k zastřihování na bonsai, ale také jako zajímavá alternativa živého plotu. Plody připomínající borůvky jsou stejně jako všechny fialové plody plné antioxidantů a skvěle chutnají. Dají se sušit nebo jíst v syrovém stavu, využít do sirupů a kompotů nebo použít při výrobě marmelád.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: