NOLINA SLONÍ NOŽKA (BEAUCARNEA GRACILIS) - SEMENA NOLINY - 10 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Beaucarnea gracilis je pomalu rostoucí, stálezelená rostlina, která může dorůstat do výšky až 4 metry. Kmínkem se zužuje směrem nahoru a vytváří trs dlouhých, štíhlých, zelených listů ve tvaru prutu, které visí dolů jako vlasový cop. Rostlina je velmi odolná vůči suchu a je populárním kandidátem pro pěstování jako pokojová nebo venkovní rostlina v teplých klimatických podmínkách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klíčení a pěstování:

  1. Semena není nutné předem ošetřovat.
    Semena se vysévají do plastových květináčů na minerální bázi (bez hrudkujícího steliva) nebo do perlitu (bez klíčků). Semena vysévejte na minerální půdu. Větší semena je třeba minerální půdou přikrýt, malá semena by měla zůstat na povrchu.
    Poté plastový květináč vložte do zipového sáčku - při velikosti květináče 6 cm , doporučujeme zipový sáček o velikosti 12 x 17 cm . Do zipového sáčku napusťte tolik vody z vodovodu s několika kapkami univerzálního hnojiva, aby po vsáknutí substrátu zůstalo na dně několik mm vody. Poté sáček uzavřete - Hotovo!
    Další zalévání není nutné, protože přes zipový sáček se neodpařuje žádná vlhkost .
    Umístění: na okenním parapetu nebo v malém skleníku v polostínu, denní teploty cca 23-28°C, v noci o něco nižší 20-22°C. Vzniklé mikroklima poskytuje ideální podmínky pro klíčení.
  2. Pěstování: Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště. Ideální půda by měla být dobře propustná a bohatá na živiny. Beaucarnea gracilis je odolná vůči suchu, ale pravidelná zálivka je stále doporučena, zejména během letního období. V zimě zredukujte zálivku. Rostlina je mrazuvzdorná pouze do teploty -1°C.

Tradiční použití: Beaucarnea gracilis je především pěstována jako okrasná rostlina pro svůj atraktivní vzhled a není známa pro žádné konkrétní tradiční léčebné nebo kulinářské využití. Je oblíbená jako pokojová rostlina nebo pro venkovní výsadbu v teplých klimatických podmínkách, kde může fungovat jako efektní dominantní prvek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: