AFRICKÁ BYLINA SNŮ (ENTADA RHEEDII) - SEMENO ŠTĚSTÍ - 1 KS

77,92 Kč 69,57 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Vzácné, velké semeno liány Entada rheedii je roky zmítáno mořskými proudy, než jej vyvrhnou vlny na pláži v Africe či Asii. Tvrdá, hnědá skořápka chrání vnitřek semena před slanou vodou i zuby ryb. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Afričtí šamani jej poté užívají k vyvolání lucidního snění a ke spirituálním obřadům. Domorodci také věří, že majitele semena neustále provází štěstíDarujte jej blízké osobě, nebo ho zkuste vysít!

Výsev semena štěstí

Opatrně upevněte semeno do svěráku "nastojato" tak, aby neprasklo. Navrtejte jej nebo nařízněte pilkou velice opatrně z boku (z úzké strany) naproti "pupku" tak, abyste odhalili bílý vnitřek semene, ale neporušili jej (obvykle to jsou cca 3-4 mm). Poté semeno zalejte vroucí vodou a zajistěte, aby voda v nádobě vydržela co nejdéle teplá (obalit ručníkem, umístit na topení...). Nechte semeno máčet cca 12-36 hodin. Semeno nabobtná. Nabobtnalé semeno umístěte naplocho (vyvrtaný otvor bude směřovat horizontálně) cca 3-5 cm hluboko do vlhkého, sterilizovaného písku či perlitu. Nádobu zakryjte folií, udržujte vlhko, teplotu cca 26 °C a zajistěte maximální množství světla. Známky klíčení lze pozorovat nejdříve po 20 dnech.

Pěstování byliny snů

Po zesílení semenáčku rostlinku přesaďte do dobře propustné směsi kompostu a písku/perlitu. Udržujte vlhkost, množství světla a čerstvý vzduch - nebezpečí uhnívání. Pěstujte v pokojových, "subtropických" teplotách, eventuálně po zesílení v zimě v zimní zahradě; rostlina nesnáší teploty pod 5 °C.

Semeno není určeno k vnitřnímu užití.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: