AGÁVOVEC NEJDELŠÍ (DASYLIRION LONGISSIMUM) - SEMENA AGÁVOVCE - 3 KS

35 Kč 31,25 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Nádherná palmovitá rostlina z mexických států San Luis Potosí, Queretaro a Hidalgo, kde roste v nadmořské výšce 1500 až 1900 m. Celkovým vzhledem připomíná australskou trávu, i když není blízce příbuzná. Má úzké listy s jemně zubatými okraji, které tvoří velkou kulovitou korunu na vrcholu silného, robustního kmene, který může dosáhnout výšky až 4 m, přestože roste poměrně pomalu. Dasylirion longissimum ia krajinná rostlina pro dramatické efekty, i když je mladá, je odolná vůči suchu i mírným mrazům. Mnoho pěstovaných rostlin, které jsou označeny jako D. longissimum, jsou ve skutečnosti D. quadrangulatum. D. longissimum je podobná, ale o něco menší rostlina s šedavějšími listy, která je v pěstování spíše vzácná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dasylirion longissimum, známý také jako mexický datlovník, je druh rostliny náležející do rodu Dasylirion a pocházející z Mexika. Tato rostlina je sukulentního charakteru a má vzhled podobný datlovým palmám, což jí dává dekorativní hodnotu. Zde je informace o klíčení a pěstování Dasylirion longissimum:

Klíčení ze semen:

  1. Příprava semen: Není třeba žádné speciální přípravy semen.

  2. Příprava půdy: Připravte si květinovou nádobu nebo květinový hrníček s písčitou a dobře odvodněnou půdou. Dasylirion longissimum preferuje písčitou půdu.

  3. Sazenice: Zasaďte semena Dasylirion longissimum do půdy na hloubku asi 1-2 cm. Můžete použít malé hrníčky nebo kontejnery.

  4. Zalévání: Po zasazení semen zalijte půdu. Udržujte půdu vlhkou, ale ne přemokřenou.

  5. Teplota: Tato sukulentní rostlina preferuje teplé podmínky. Ujistěte se, že semena jsou v teplotě kolem 21-29 °C.

  6. Klíčení: Klíčení semen Dasylirion longissimum může trvat několik týdnů až několik měsíců. Jakmile se objeví první klíčky, můžete je přesadit do větších nádob.

Pěstování v zahradě:

  1. Místo: Umístěte Dasylirion longissimum na slunné místo, kde bude vystavena přímému slunečnímu záření.

  2. Půda: Tato sukulentní rostlina preferuje dobře odvodněnou písčitou půdu. Ujistěte se, že půda má dobrý odvodnění, aby se předešlo přemokření kořenů.

  3. Zalévání: V letních měsících zalévejte pravidelně, ale umožněte půdě mezi zaléváním vyschnout. V zimě snižte zalévání.

  4. Hnojení: Můžete palmu hnojit hnojivem pro sukulenty během vegetačního období.

Dasylirion longissimum je nenáročná sukulentní rostlina s atraktivním vzhledem, která může být významným dekorativním prvkem ve vaší zahradě nebo jako součást interiérového designu. Dodržujte vhodné podmínky pěstování a správnou péči, aby rostlina mohla růst zdravě a krásně prosperovat.

 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: