ANDSKÁ MALINA (RUBUS GLAUCUS) - SEMENA MALINY - 0,1 G (CCA 20-30 KS)

34,08 Kč 30,43 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Rubus glaucus pochází z horských deštných lesů a mraků od jižního Mexika po severní Bolívii v nadmořské výšce 1200 až 3500 m. Dobře se přizpůsobuje pěstování v teplém mírném podnebí a na rozdíl od malin z mírného podnebí kvete a plodí po celý rok. Plody svou chutí a kvalitou předčí většinu pěstovaných ostružin a malin a andské maliny jsou již nyní ve Střední a Jižní Americe velmi oblíbené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plodem je elipsoidní složená peckovice o průměru 15 až 25 mm v nejširším místě, vážící 3 až 5 gramů, v době vzniku zelená, ve zralosti červená a poté tmavě a jasně fialová. Skládá se z malých peckovic, které jsou ve zralosti připojeny k nádobě a jsou masité bělavé, bohaté na vitamin C, vápník a fosfor, hořkosladké a vhodné na šťávy, nektary, džemy, želé, zmrzlinu, pečivo a cukrovinky. Produkce plodů je nepřetržitá se dvěma ročními vrcholy. Rostliny dosahují zralosti a plodí po prvním roce a po zbytek života rostliny, který může trvat 12 až 20 let.

Rostlina nejlépe roste při teplotách mezi 12 a 19 °C, relativní vlhkosti 80 až 90 %, vysokém slunečním svitu a dobře rozložených srážkách mezi 800 a 2 500 mm ročně. Pochází z tropických vysočin severozápadní části Jižní a Střední Ameriky a dává přednost nadmořským výškám mezi 1 500 m a 3 100 m. V zemích, jako je Kostarika, se vyskytuje v horní části pohoří Cordillera de Talamanca a Centrální vulkanické kordillery.

Vysejte semena na povrch půdy, lehce je utužte a přikryjte. Uchovávejte je ve vlhku na světlém místě. Nezakrývejte je igelitem a udržujte teplotu kolem 18-23 °C. Klíčí 7-60 dní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: