ANONA ŠUPINATÁ - LÁHEVNÍK (ANNONA SQUAMOSA) - SEMENA LÁHEVNÍKU - 5 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Annona, anona, láhevník či také "cukrová jablka". Pro své lahodné avšak mírně specifické, zelené, šupinaté plody se anona pěstuje zejména na Madeiře nebo Kanárských ostrovech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svou domovinu má ale v subtropických oblastech Jižní Ameriky, kde dorůstá výšky až 6 m. Pokojovka vhodná i pro zahrádkářské začátečníky, kteří zatouží okusit jedno z nejchutnějších tropických ovocí na vlastní kůži.

Výsev

Semena je dobré stratifikovat - ponechte je při cca 5 °C ve vlhku po dobu 70 - 100 dní. Poté vyséváme do pěstitelského substrátu nebo sadbovacích tablet. Jemně je zamáčkneme cca 2 cm pod povrch. Půdu udržujeme stále vlhkou, okolí pokud možno teplé, ideálně okolo 24 °C. Přibližně po 7 dnech je možné spatřit první klíčky.

Pěstování

Doporučujeme letnit, ale musíme dbát na to, aby se rostlinka nespálila na přímém, ostrém slunci - postupný přechod je lepší. Na zimu mírnit zálivku. Přes rok může být vydatnější a pravidelná.  Přezimovat by anona měla minimálně v teplotě 15°C. Po 3-5 letech pěstování v bytě či ve skleníku urodí anona první ovoce, které, i když připomíná zelenou šišku, je velice šťavnaté a chutné.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: