BANÁNOVNÍK CHEESMANŮV (MUSA CHEESMANII) - SEMENA BANÁNOVNÍKU - 5 KS

60 Kč 53,57 Kč bez DPH
Skladem (14 ks)
Možnosti doručení

Statný, středně velký divoký banán ze severovýchodní Indie. Pseudostonky jsou hustě seskupené, tmavě červenohnědé, s voskově bílým květem směrem k listové stopce. List je nahoře jasně zelený se světlou střední rýhou a dole šedavý s nápadnou purpurově hnědou střední rýhou. Přestože byl M. cheesmaniI popsán již před půl stoletím, domníváme se, že tento nesmírně atraktivní a barevný banán byl do pěstování zaveden teprve nedávno. Je příbuzný s Musa sikkimensis a bude se mu dařit v podobných podmínkách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  1. Popis rostliny: Musa cheesmanii je druh banánovníku, který je méně známý než jeho příbuzné, jako jsou Musa acuminata nebo Musa balbisiana. Tato rostlina se vyznačuje typickými charakteristikami banánovníků, jako jsou velké, široké listy a vysoký, robustní stonek. Detailní popis květů, plodů a specifického vzhledu rostliny může záviset na konkrétním kultivaru nebo růstových podmínkách.

  2. Zajímavosti o rostlině: Musa cheesmanii není tak běžně komerčně pěstována jako některé jiné druhy banánovníků, ale může být zajímavá pro botaniky a sběratele tropických rostlin kvůli své unikátnosti. Tento druh může být pěstován pro výzkumné účely, pro zachování genetické diverzity nebo jako okrasná rostlina.

  3. Jak přesně klíčit semínka: Pro klíčení semen Musa cheesmanii platí obecná pravidla pro banánovníky. Semena vyžadují teplé a vlhké podmínky. Vysévají se do vlhkého, dobře odvodněného substrátu a udržují při stálé teplotě kolem 25-30°C. Klíčení může trvat několik týdnů až měsíců.

  4. Jak rostlinu pěstovat: Musa cheesmanii, stejně jako jiné banánovníky, preferuje teplé, vlhké podmínky a dostatek slunce. Vyžaduje bohatou, dobře odvodněnou půdu a pravidelnou zálivku. V chladnějších klimatických podmínkách může být pěstována v teplých sklenících nebo jako pokojová rostlina.

  5. Povolená zdravotní tvrzení: Nejsou známa žádná specifická zdravotní tvrzení spojená s Musa cheesmanii. Obecně platí, že banány jsou zdrojem draslíku, vitamínů, vlákniny a dalších živin.

  6. Tradiční využití rostliny: Neexistují žádné známé tradiční využití Musa cheesmanii, protože se jedná o méně běžný druh. Nicméně, je možné, že v místech, kde se přirozeně vyskytuje, může být použita podobně jako jiné druhy banánovníků, například pro její plody, listy, nebo jako okrasná rostlina.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: