Banánovník lotosový (Musella lasiocarpa) semena banánovníku - 3 ks

37,98 Kč 33,91 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Známý také jako „čínský žlutý banánovník“ nebo „zlatý lotosový banánovník“, pocházející z provincie Yunnan v Číně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Název se vztahuje ke tvaru květenství těsně před otevřením, kdy se skutečně nápadně podobá květům lotosu. Cílem pěstitelů bývá především květ, protože jeho malé plody, asi 6 cm dlouhé, nejsou vůbec chutné. Rostlina může kvést dokonce více než jeden rok!

Výsev

Před výsevem stratifikujeme v ledničce, tj. ponecháme při teplotě kolem 5 °C ve vlhkém substrátu nebo písku. Vyséváme po celý rok asi 1 cm pod povrch při teplotě kolem 25 °C. Použijeme buď rašelinovou zeminu s obsahem perlitu nebo sadbovací tablety. Půdu udržujeme vlhkou, avšak ne přemokřenou. Umístíme na slunné místo, ale chráníme před přímým světlem.

Pěstování

Pro výsadbu použijte větší, hlubší květináč a klasickou rašelinovou půdu bohatou na živiny, dobré je pravidelné přihnojování i zalévání.  V našich podmínkách ho lze pěstovat pouze jako exotickou přenosnou rostlinu. V létě necháváme banánovník na zahradě v polostínu, v zimě vyžaduje chladný, ale osvětlený interiér a teplotou kolem 15°C, ve vyšších by chřadnul. Na zimu omezíme zálivku i hnojení.  Rostlina dorůstá až do výšky 1,5 metru. Vykvetení se dočkáme asi po 6 letech. Po odkvětu umírá, avšak ještě před tím vypustí odnože, z nichž vyrůstají nové rostliny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: