BAVLNÍK BYLINNÝ (GOSSYPIUM HERBACEUM) SEMENA BAVLNÍKU - 5 KS

42,85 Kč 38,26 Kč bez DPH
Skladem (14 ks)
Možnosti doručení

Netradiční okrasná exotická pokojová rostlina! O využívání bavlníku netřeba se rozšiřovat. Málokdo si však uvědomuje, že tato rostlina je také velmi dekorativní! Po odkvetení narůžovělých květů se vytvoří chomáčky bavlny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Vyséváme v dubnu až červnu pokud možno přímo na finální stanoviště v rozestupech cca 40 cm nebo po jednom do květináče o průměru cca 14 cm s běžnou zahradní zemí. Semena klíčí za 8 až 14 dní. Semena bavlníku jsou klíčivá nejméně čtyři roky.

Pěstování

Pěstitelská péče obnáší především pravidelnou zálivku v teplých dnech a jednou týdně přihnojování po zavadnutí prvních květů.
V horkých dnech bavlník přežije i krátkodobý přísušek, ale za cenu odpadnutí nejstarších listů. Velmi se osvědčilo pěstování bavlníků ve volné kultuře na plném slunci balkonu nebo nějaké terasy. Na místě, kam svítí slunce celý den, brzdí světlo růst rostlin, takže zůstávají nižší, ale jsou mnohem kompaktnější. Naopak na zastíněném parapetu okna se rostliny nezdravě vytahují, přesto také kvetou a plodí. 
Bavlník nejlépe roste v dobře provzdušněné zemině bohaté na živiny, nikdy v misce nesmí stát voda. Kvete zhruba od července do října - po 80 - 120 dnech po výsevu a tobolky dozrávají za další 2 až 3 měsíce.  Během léta je ideální teplota okolo 24 stupňů. Pokud začnou opadávat květy, je to obvykle způsobeno nízkou teplotou nebo moc častým zaléváním.
Bavlník se obvykle pěstuje jako jednoletá rostlina.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: