BHUT JOLOKHIA MINI - SEMENA CHILLI PAPRIČEK 5 KS (500 000 SHU)

70,12 Kč 62,61 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Bhut Jolokhia Mini  je menší odrůda oblíbené indické Bhut Jolokhia. Na rozdíl od odrůdy Bhut Jolokhia, jejíž lusky jsou dlouhé 7-8 cm, dosahuje tato odrůda délky pouze přibližně 4 cm, ale v žádném případě si se svými velkými příbuznými nezadá co do stupně pálivosti a chuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bhut Jolokhia Mini dozrávají od zelené přes oranžovou až po jasně červenou barvu, mají drsný, nerovný povrch a ovocnou, aromatickou chuť. Při pěstování vyžadují hodně tepla a zároveň mají papriky velmi dlouhou dobu zrání, což znamená, že mezi zasazením semen a sklizní plodů může uplynout přibližně 160 dní.

Péče: Teplota při klíčení se pohybuje mezi 22 °C až 30 °C (doba klíčení: 8-21 dní); doporučuje se proto použít skleník a topnou rohož. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech. Protože rostliny mají obzvláště dlouhou dobu zrání, doporučuje se pěstovat je v květináči, abyste mohli rostlinu snadno přenést dovnitř, když teplota přes den klesne pod 12 °C, a umožnit tak dozrání všech plodů. Chcete-li rostlinu uchovat přes zimu, seřízněte ji po sklizni o 20 cm a umístěte na světlé místo, kde je alespoň 15 °C.

Optimální teplota klíčení 25 - 30 °C
Výsev prosinec - duben
Květy bílé (červen - srpen)
Růstový habitus Přibližně 90 cm vysoký
Zrání Od zelené přes oranžovou až po červenou
Vzhled plodu Podlouhlý, špičatý tvar, drsný povrch, cca 2 x 4 cm
Doba zrání 100 - 120 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: