BHUT JOLOKHIA MINI - SEMENA CHILLI PAPRIČEK 5 KS (500 000 SHU)

70,12 Kč 62,61 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Bhut Jolokhia Mini  je menší odrůda oblíbené indické Bhut Jolokhia. Na rozdíl od odrůdy Bhut Jolokhia, jejíž lusky jsou dlouhé 7-8 cm, dosahuje tato odrůda délky pouze přibližně 4 cm, ale v žádném případě si se svými velkými příbuznými nezadá co do stupně pálivosti a chuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bhut Jolokhia Mini dozrávají od zelené přes oranžovou až po jasně červenou barvu, mají drsný, nerovný povrch a ovocnou, aromatickou chuť. Při pěstování vyžadují hodně tepla a zároveň mají papriky velmi dlouhou dobu zrání, což znamená, že mezi zasazením semen a sklizní plodů může uplynout přibližně 160 dní.

Péče: Teplota při klíčení se pohybuje mezi 22 °C až 30 °C (doba klíčení: 8-21 dní); doporučuje se proto použít skleník a topnou rohož. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech. Protože rostliny mají obzvláště dlouhou dobu zrání, doporučuje se pěstovat je v květináči, abyste mohli rostlinu snadno přenést dovnitř, když teplota přes den klesne pod 12 °C, a umožnit tak dozrání všech plodů. Chcete-li rostlinu uchovat přes zimu, seřízněte ji po sklizni o 20 cm a umístěte na světlé místo, kde je alespoň 15 °C.

Optimální teplota klíčení 25 - 30 °C
Výsev prosinec - duben
Květy bílé (červen - srpen)
Růstový habitus Přibližně 90 cm vysoký
Zrání Od zelené přes oranžovou až po červenou
Vzhled plodu Podlouhlý, špičatý tvar, drsný povrch, cca 2 x 4 cm
Doba zrání 100 - 120 dní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: