BOROVICE ARMANDOVA (PINUS ARMANDII) - SEMENA BOROVICE - 5 KS

77,92 Kč 69,57 Kč bez DPH
Skladem (18 ks)
Možnosti doručení

Velká borovice s rozložitou, široce kuželovitou korunou a jasně zelenými, až 15 cm dlouhými jehlicovitými listy. Pochází ze střední a západní Číny, jižního Japonska a Tchaj-wanu a vyskytuje se v horských oblastech v nadmořské výšce od 2300 do 3000 m. V pěstování je vhodná pro zóny mrazuvzdornosti 5 až 8 podle USDA. Semena je třeba dobře namočit a po dobu tří měsíců stratifikovat v chladu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krátký popis rostliny

Pinus armandii, běžně známý jako "Armandova borovice" nebo "Čínská bílá borovice," je středně velký jehličnatý strom pocházející z horských oblastí Číny. Tento druh je ceněn pro své dekorativní jehličí a odolnost vůči nepříznivým podmínkám.

Podrobnější popis rostliny

Pinus armandii je stálezelený strom, který dorůstá výšky 15 až 25 metrů. Má dlouhé, měkké jehlice, které rostou ve svazcích po pěti a mají modrozelenou barvu. Kůra je šupinatá a šedohnědá. Šišky jsou velké, oválné, s tenkými, tvrdými šupinami. Strom kvete od května do června a šišky dozrávají na podzim.

Velmi podrobný návod na klíčení semen a následnou péči

Klíčení semen:

  1. Příprava semen: Semena je nutné stratifikovat. Namočte je na 24 hodin do vody a poté je umístěte do vlhkého písku nebo vermikulitu na 6-8 týdnů do chladničky při teplotě 4-5 °C.
  2. Výsev: Semena vysévejte do dobře propustného, sterilního substrátu. Lehce je zatlačte do substrátu a zakryjte tenkou vrstvou zeminy.
  3. Teplota: Ideální teplota pro klíčení je mezi 15-20 °C. Semena by měla být umístěna na světlém místě, ale mimo přímé slunce.
  4. Čas klíčení: Klíčení může trvat 4 až 8 týdnů, někdy i déle.

Následná péče:

  1. Přesazování: Jakmile sazenice mají 2-3 pravé jehlice, mohou být přesazeny do jednotlivých nádob nebo na záhon.
  2. Stanoviště: Pinus armandii vyžaduje slunné stanoviště s dobře propustnou půdou. Preferuje chladnější, horské klima.
  3. Zalévání: Zalévejte pravidelně, ale mírně. Strom je tolerantní k suchu, ale mladé sazenice potřebují více vody.
  4. Hnojení: Používejte vyvážené hnojivo jednou za měsíc během vegetačního období.
  5. Ochrana: Chraňte rostlinu před škůdci a chorobami, jako jsou mšice, svilušky a plísně. V chladnějších oblastech může být nutné chránit mladé stromky před mrazem.

Informace o mrazuvzdornosti

Pinus armandii je mrazuvzdorný a může snést teploty až do -30 °C. Tento druh je dobře přizpůsoben chladnějším horským podmínkám a odolává mrazům i sněhovým bouřím.

Jedlé části rostliny a jejich použití

Semena Pinus armandii jsou jedlá a velmi ceněná pro svou výživovou hodnotu. Jsou bohatá na tuky, bílkoviny a minerály. Mohou se konzumovat syrová nebo pražená, a často se používají v asijské kuchyni jako přísada do pokrmů.

Povolená zdravotní tvrzení v EU

V současnosti nejsou pro Pinus armandii v Evropské unii schválena žádná specifická zdravotní tvrzení.

Tradiční využití této rostliny

V tradiční čínské medicíně jsou semena Pinus armandii používána k léčbě kašle, astmatu a dalších respiračních potíží. Kůra a pryskyřice stromu se také používají k léčbě kožních onemocnění a jako antiseptikum.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: