BOROVICE BAHENNÍ (PINUS PALUSTRIS) - SEMENA BOROVICE - 3 KS

38,95 Kč 34,78 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Jedná se o  stálezelený, jednodomý, jehličnatý strom s nápadně dlouhými jehlicemi, které dosahují délky až 45 cm a jsou ze všech borovic nejdelší. Je dřevinou náročnou na teplo, dobře roste jen v regionech s teplotou neklesající pod -5 °C. Druhové pojmenování „bahenní“ vzniklo v nevhodné době: tehdy bylo území, kde roste, zaplaveno dočasnými podzimními povodněmi. Ve skutečnosti se nevyskytuje v bahnu, ale nejlépe prospívá na dobře odvodněné, písčité půdě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vložte semena do kbelíku naplněného studenou vodou a namočte je na 24 hodin.

Navlhčeným středně zrnitým pískem naplňte uzavíratelný plastový sáček. Semena borovice zatlačte do písku tak, aby byla zcela zakryta. Sáček uzavřete a vložte jej na dva měsíce do chladničky, aby se semena stratifikovala za studena. Písek znovu navlhčete, kdykoli se vám bude zdát, že je převážně suchý.

Semena vysévejte do jednotlivých čtyřpalcových květináčů naplněných směsí středně zrnitého písku, perlitu a sterilní zeminy. Semena zatlačte do povrchu pískové směsi tak, aby byla napůl zahrabaná, ale stále vystavená světlu. Přikryjte semena velmi tenkou vrstvou mulče z borového jehličí.

Umístěte semena v květináčích do lehce zastíněného chladicího rámu. Pomocí podložky na klíčení zahřejte květináče na 70 stupňů Celsia. Na noc nechte podložku přikrytou. Přikryjte květináče volnou fólií z průhledného igelitu, abyste pomohli udržet teplo a vlhkost kolem semen.

Semínka zalévejte, kdykoli je písková směs v horním centimetru sotva vlhká. Vodu přidávejte tak dlouho, dokud nebude vytékat ze dna květináče. Vyvarujte se přemokření semen nebo jejich úplného vyschnutí, protože obě situace snižují pravděpodobnost úspěšného vyklíčení.

Klíčení očekávejte za dva až šest týdnů. Po vyklíčení semen borovice vypněte klíčící podložku. Opatrně odhrňte mulč, aby se semenáčky dostaly na světlo. Pokračujte v zalévání, kdykoli směs písku mírně vyschne.

Pěstujte borovici v původní nádobě po dobu dvou až tří týdnů. Jakmile sazenice vytvoří první sadu pravých jehlic, přesaďte ji do osmipalcového květináče naplněného směsí poloviny středně zrnitého písku a poloviny hlíny.

První léto pěstujte sazenici na jasném, nepřímém světle. Každý týden ji zalévejte jedním centimetrem vody a v období delšího horka nebo sucha ji doplňujte. Na konci léta aklimatizujte sazenice na plné slunce po dobu dvou týdnů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: