BOROVICE GERARDOVA - 'KOHISTAN' (PINUS GERARDIANA 'KOHISTAN' ) - SEMENA BOROVICE 5 KS

24,35 Kč 21,74 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Malá borovice vysoká asi 20 m s otevřenou korunou dlouhých vzpřímených větví a silným kmenem s odlupující se kůrou o průměru přes 1 m. Tenké, tuhé, modrozelené, jehlicovité listy dosahují délky 10 cm. Pochází ze sušších údolí vnitřního, západního Himálaje v Afghánistánu, Pákistánu, Indii a Tibetu v nadmořské výšce 1800 až 3400 m n. m..

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velká, jedlá a chutná semena neboli "piniové oříšky" jsou asi 2 cm dlouhá, mají tenkou skořápku, dají se snadno ručně vyloupnout a v Pákistánu a Indii jsou hojně využívanou a hojně obchodovanou komoditou. Při pěstování je vhodná pro 8. až 10. zónu USDA a dává přednost suchému klimatu. Pinus gerardiana je ideální borovice piñon, protože její semena vynikající kvality jsou mnohem snáze dostupná než semena jiných borovic, které mají tlusté a tvrdé skořápky. Tato forma z Kohistánu má menší semena dlouhá až 2 cm. Naše semena jsou neošetřená.

Semena doporučujeme před výsevem namočit na 2 dny ve vlažné vodě a poté nechat stratifikovat. Stratifikace spočívá v tom, že dáme semena do vlhkého písku do květináčů do mrazu, nebo v umělohmotném sáčku je dáme přibližně na měsíc do ledničky.

Jakmile se semínka "otevřou" mohou se vysít lehce pod povrch substrátu. Klíčení trvá přibližně několik týdnů. Substrát volíme ideálně písčitý či písčitohlinitý s dobrou drenáží. Semínka zasypeme mulčem.

Stanoviště volíme slunečné či polostinné s dostatkem prostoru. Zálivka pravidelná.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: