BOROVICE HARTWEGOVA (PINUS HARTWEGII) - SEMENA BOROVICE - 5 KS

58,43 Kč 52,17 Kč bez DPH
Skladem (13 ks)
Možnosti doručení

Borovice pocházející z hor Mexika a Střední Ameriky na východ až po Honduras. Je pojmenována po Karlu Theodoru Hartwegovi, který ji popsal v roce 1838.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinus hartwegii je druh rostoucí ve velmi vysokých nadmořských výškách od 2 500 do 4 300 metrů. Tvoří alpínské stromořadí na většině vyšších mexických hor. Roste v pohořích Sierra Madre Occidental i Sierra Madre Oriental (29° severní šířky) od státu Chihuahua a Nuevo León (26°) až po nejvyšší vrcholy pohoří na hranicích Salvadoru a Hondurasu (15° severní šířky). V pohoří Sierra Madre Occidental roste tato borovice s velmi suchými zimami a velmi silným obdobím dešťů v létě, se stálými mrazy od října do března.

Tato borovice nezískává zakrslý a zkroucený tvar, který je společný mnoha druhům ve vysokých nadmořských výškách. Ani ve vysokohorských polohách není tento strom poškozován chladem a větrem, který se v těchto nadmořských výškách vyskytuje. V důsledku toho byla Pinus hartwegii studována jako evolučně jedinečný zástupce na ekofyziologii stromové linie.

Semena vyžadují po namočení a výsevu měsíc studené stratifikace.

Skarifikace: Namočte do vody a nechte 24 hodin stát ve vodě.
Stratifikace: Stratifikace za studena po dobu 30 dnů.

Nejlepší klíčivost bylo dosaženo v režimu den/noc 20/15 ºC

Nejhorší podmínky pro klíčení (1 %) v režimu den/noc  25/20 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: