BOROVICE HRBOLKATÁ (PINUS ATTENUATA) SEMENE BOROVICE 5KS

43,83 Kč 39,13 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Borovice hrbolkatá je strom, který roste v mírném podnebí na chudých půdách. Vyskytuje se od hor v jižním Oregonu až po Baja California s největší koncentrací v severní Kalifornii a na oregonsko-kalifornské hranici. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednotlivé exempláře se mohou dožít až 100 let. Koruna je obvykle kuželovitá s rovným kmenem. Dosahuje výšky 8-24 metrů, ale na zvláště chudých stanovištích může být i keřem. Kůra je tenká a hladká, v mládí šupinatá a šedohnědá, ve stáří se stává tmavě šedočervenohnědou a mělce brázditou do plochých šupinatých hřebenů. Větvičky jsou červenohnědé a často pryskyřičnaté. Jeho dřevo je sukovité a pro řezivo málo zajímavé.

Listy jsou ve svazečcích po třech, jsou jehlicovité, žlutozelené, pokroucené a 9-15 cm dlouhé. Šišky jsou uzavřené pryskyřicí, nepravidelného tvaru, 8-16 cm dlouhé a na větvích jsou seskupené po třech až šesti. Šupiny jsou zakončeny krátkým pevným ostnem. Šišky lze někdy nalézt připevněné na kmeni a větších větvích.
Borovice roste na suchých kamenitých půdách v jižním Oregonu a severní Kalifornii v nadmořské výšce od 300 do 750 m. Tvoří téměř čisté porosty, nejraději roste tam, kde nemá konkurenci.

Druh je náchylný k požárům, které však rozpouštějí pryskyřici šišek a uvolňují semena pro opětovný růst, zdá se, že druh nesnáší zastínění.

Stratifikace: Stratifikujte za studena po dobu 60 dnů.

Před zasazením semena namočte do vody na 24 hodin.

Tato borovice je mrazuvzdorná do zóny 7 USDA, hranice mrazuvzdornosti se pohybuje mezi -17,7° a -12,2 °C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: