BOROVICE PINIE (PINUS PINEA) - SEMENA PINIE - 10 KS

90 Kč 80,36 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Borovice kamenná je jedním z typických stromů Středomoří a její koruna s plochým vrcholem je běžná v pobřežních oblastech od Španělska po Turecko. Protože se po tisíciletí hojně pěstuje pro svá jedlá semena a okrasné vlastnosti, je těžké říci, odkud původně pochází, nejpravděpodobnější je však západní Středomoří. Pinus pinea je vynikající okrasnou dřevinou pro širokou škálu mírného klimatu a snáší pobřežní i jiné nepříznivé podmínky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinus pinea, známý také jako pinie jedlá, pinie piniová nebo kamenná borovice, je strom z čeledi borovicovitých (Pinaceae). Tento druh je původem z oblasti Středomoří, vyskytuje se v zemích jako Španělsko, Itálie, Portugalsko a severní Afrika.

Popis a zajímavosti: Pinus pinea je stálezelený strom, který dorůstá výšky 12-20 metrů. Je známý pro svůj charakteristický tvar koruny ve tvaru deštníku. Jeho jehlice jsou dlouhé, tenké a světle zelené, obvykle seskupené do svazečků po dvou. Kůra je šupinovitá a zbarvená do červenohněda. Šišky jsou hnědé a zaoblené, obsahují semena zvaná piniové oříšky, které jsou oblíbenou pochoutkou ve středomořské kuchyni.

Klíčení a pěstování:

  1. Před zasetím namočte semena do vlažné vody na 24 hodin.
  2. Semena zasejte do nádob s dobře propustným substrátem, jako je směs rašeliny a písku, při teplotě 18-22°C. Semena zasypete jemnou vrstvou substrátu.
  3. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřelý. Semena by měla klíčit během 4-8 týdnů.
  4. Jakmile sazenice vyrostou a mají několik skutečných listů, přesadíte je na slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou.
  5. Pinus pinea je středomořský strom, který upřednostňuje teplé, suché a slunné podmínky. Vyžaduje minimální zálivku a je schopen snášet suché období.

Tradiční použití: Pinus pinea je obzvláště ceněn pro své semena, piniové oříšky, které se tradičně sbírají a používají ve středomořské kuchyni v mnoha pokrmech, jako jsou saláty, těstoviny, pesto a pečivo. Dřevo pinie piniové se také používá ve stavebnictví, na nábytek a jako palivo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: