BOROVICE ROZLOŽENÁ (PINUS PATULA) - SEMENA BOROVICE - 10 KS

24,35 Kč 21,74 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Velký jehličnan s dlouhými, převislými, jehlicovitými listy, který občas dosahuje výšky až 40 m. Pinus patula pochází z jižního Mexika z nadmořské výšky 1500 až 3100 m. Je to cenná dřevina pro oceánské mírné a vysoko položené tropické klima.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinus Patula je známá jako mexická plačící borovice, je to jehličnan pocházející z Mexika. Vysazuje se také v Bolívii, Keni, Zimbabwe, Tanzanii a na Havaji.

Tento strom se obvykle vyskytuje ve středních až vysokých nadmořských výškách, většinou od 1 800 m n. m. do 2 700 m. n. m.

Tato borovice je velký stálezelený jehličnan, který může dosahovat výšky až 50 m (164 stop). Průměr kmene může přesáhnout 2 m. Jehlice jsou svázány do svazků po čtyřech a rostou převisle do délky 12 cm. Barva jehličí se mění od světle zelené po tmavě zelenou. Kůra je u mladých stromů tenká a šupinatá, u dospělých stromů je tlustá a popraskaná. Kůra je tmavě hnědá s nádechem do šeda. Šišky jsou 20 cm dlouhé a začínají středně zelenou barvou, která po dozrání přechází ve středně hnědou. Šišky dozrávají 24 měsíců.

Je blízce příbuzná s borovicí Pinus Greggi a Pinus Pirnglei, které mají mnoho společných znaků.

Dřevo je málo hodnotné, protože je měkké a křehké. Jádrové dřevo má narůžovělý nádech.

Jedná se o nápadnou krajinnou dřevinu, která vytváří okrasné převislé jehlice. Tento strom má zpravidla rovný kmen s malým větvením. Velmi vhodný pro bonsaje.

Tato semena nepotřebují před výsevem žádnou předběžnou úpravu ani stratifikaci. Naplňte misky nebo květináče kvalitním kompostem a jemně je utužte. Semena rozprostřete po povrchu; ideální je asi 25 semen v květináči o průměru 10 cm. Přikryjte je 3 mm vrstvou zeminy a jemně přitlačte.

Zeminu udržujte vlhkou, ne však promáčenou. Nikdy ji nenechte vyschnout. Květináče nebo misky umístěte na teplý okenní parapet nebo do teplé zimní zahrady. Klíčení by mělo proběhnout za 1-3 týdny.

Jakmile se objeví sazenice, udržujte je na dobře větraném místě, abyste snížili riziko onemocnění zvlhnutím. Umístěte je na světlé místo; ideální je okenní parapet. Zajistěte, aby sazenice nevyschly. Měli byste také zabránit přemokření; mladé stromky nesnášejí přílišné mokro. Tyto sazenice jsou malé a robustní a nebudou vám dělat velké potíže. V 15 až 20 týdnech je můžete oddělit do vlastních květináčů. V této fázi jsou již mrazuvzdorné a mohou zůstat venku po celý rok. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: