CAYENNE CHOCOLATE - KAJENSKÝ PEPŘ - SEMENA CHILLI PAPRIČEK - 5 KS

58,37 Kč 52,12 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Čokoládové chilli Cayenne je hnědá varianta klasického červeného chilli Cayenne. Kajenský chilli paprička je jednou z nejrozšířenějších odrůd chilli na světě a je skutečnou klasikou ve vašem regálu s kořením. Rostliny rostou bujně a produkují mnoho hnědých dozrávajících, přibližně 10 až 12 cm dlouhých lusků. Jejich pálivost je na kajenskou papriku poměrně mírná. Protože plody mají velmi tenké stěny, jsou ideální k sušení, ale pokud se používají čerstvé, dodávají také zajímavou barvu salsám a omáčkám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kajenský pepř je jednou z nejrozšířenějších odrůd chilli na světě a je skutečnou klasikou ve vašem regálu s kořením. Pochází z Latinské Ameriky a v našich končinách se prodává převážně pod názvem "kajenský pepř". Tento název však může vést k určitým nejasnostem, protože se nejedná o (černý) pepř, jak by se dalo předpokládat, ale o práškový chilli papričku.

Teplota klíčení se pohybuje mezi 22 °C a 28 °C (doba klíčení: 6-20 dní); doporučuje se proto použít skleník a topnou rohož. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou propustnou půdu a neměly by být ponechány ve stojaté vodě. Měly by být umístěny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu denně, ne-li více. Rostliny umístěte ven asi 2 až 3 týdny po posledních mrazech. Při výsadbě sazenic venku dbejte na to, aby mezi jednotlivými rostlinami zůstal prostor alespoň 45 cm. Hlavní sklizeň by měla proběhnout přibližně po 3 měsících zrání.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: