CEDR ATLASKÝ - MODROZELENÝ (CEDRUS ATLANTICA "GLAUCA") - SEMENA CEDRU - 10 KS

68,17 Kč 60,87 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Stálezelený cedr atlaský, též zvaný atlantský, pochází ze severoafrického pohoří Atlas. Má husté, modrostříbrné jehlice, ty však na rozdíl od modřínu neopadávají. Cedr je zajímavá bonsai nebo extravagantní solitér do Vaší zahrady. Ze stromu se po letech stává majestátní jedinec s vrásčitým, mohutným kmenem. V našich podmínkách může dorůst až 20m výšky, snáší znečištěné ovzduší a je mrazuvzdorný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev cedru

Vysévání cedru může probíhat celoročně. Semena je třeba před výsevem alespoň na 24 hodin namočit do vody. Poté vysejte cca 3 mm pod povrch hlinitopísčitého substrátu. K úspěšnému vyklíčení použijte půdu s dobrou drenáží (např. s obsahem perlitu), slunné místo a běžnou pokojovou teplotu.  Půdu během klíčení udržujemě vlhkou rosením, můžeme přikrýt fólií. Semenáče se v 1. roce přezimují na bezmrazém místě a v následujícím roce se přesazují do nádob. 

Pěstování cedru

Pěstujeme v lehčí, dobře odvodněné půdě a na slunném stanovišti chráněném před ostrými zimními větry. Je tolerantní k zásaditějším půdám i k občasnému suchu, nesnáší však přemokřenou zeminu. Na zimu přikryjeme chvojím. Cedr je mrazuvzdorný do -24°C a je tedy vhodný k pěstování v klimatických podmínkách ČR. Lze jej pěstovat také jako bonsai. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: