Cedr himalájský (Cedrus deodara) semena cedru - 5 ks

35 Kč
Skladem (1 ks)

Cedr himalájský je impozantní jehličnatý solitér původem z oblasti západního Nepálu až k východnímu Afganistánu. Dorůstá 10 až 40 metrů a tvoří pyramidální, později asymetrickou korunu, která dělá z každého cedru unikátní strom. Je podobný modřínu, ale je robustnější a na zimu neopadává. V našich podmínkách je dostatečně mrazuvzdorný. Z cedru himalájského lze vytvořit neobyčejnou bonsai.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev cedru

Semena namočte na 24 hodin do vody. Poté semena stratifikujte - ponechte je přibližně 2 měsíce ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Poté vyséváme do substrátu cca 3 mm hluboko. Udržujte vlhko a teplo. Vyklíčí za několik týdnů až měsíců.

Pěstování cedru

V teplejších krajích (Praha, Polabí, jižní Morava) lze cedr himalájský pěstovat bez potíží. Na dalších místech republiky může při extrémně tuhých zimách (pod cca -21°C) mírně namrznout. Přemrzlé větvičky se však na jaře snadno obnoví. Nedoporučujeme raději pěstování v chladných horských oblastech.

Volte slunné stanoviště chráněné před prudkým větrem a propustnou půdu. Je tolerantní k zásaditějším půdám i k občasnému suchu, nesnáší však přemokřenou zeminu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: