CESMÍNA PARAGUAYSKÁ - YERBA MATÉ (ILEX PARAGUARIENSIS) SEMENA CESMÍNY - 10 KS

35,06 Kč 31,30 Kč bez DPH
Skladem (13 ks)
Možnosti doručení

Neboli yerba maté. Stálezelený strom původem z Jižní Ameriky, jehož tří až čtyřleté listy se suší a drtí pro přípravu posilujícího nápoje maté. Díky vysokému obsahu kofeinu a antioxidantů má cesmína paraguajská prokázané účinky na nervový systém a imunitu. Vejčité, tuhé listy s vroubkovaným okrajem, svazečky světlezelených květů, plody malé, červené kuličky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena můžeme skarifikovat - na jednom místě opatrně narušit jejich povrch nožem nebo pilníkem. Poté namočíme na 24 - 48 hodin do vody při pokojové teplotě. Pak zasaďte 1-2 cm do propustného, trvale vlhkého (ne přemokřeného) substrátu (např. kokosový substrát, rašelina). Klíčí během 4, nejdéle 8 týdnů ideálně v polostínu při teplotě 20-28°C.

Pěstování

Tuto jihoamerickou, teplomilnou cesmínu můžeme pěstovat jako pokojovou nebo balkonovou rostlinu. Cesmína je na pěstování nenáročná rostlina, zálivka lepší pravidelná a mírná, ne však přehnaná.  Prospívá v bohatě vyživené a kyselé půdě. V létě je dobré rostlinu umístit ven a přidat trochu na zálivce. Před příchodem mrazů jí dopřejte výraznější zálivku a zazimujte v chladnější, světlé místnosti. Na rozdíl od Ameriky, kde dorůstá strom výšky přes 10m, v našich podmínkách nám musí stačit to, že ji můžeme pěstovat jako pokojovou rostlinu. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: