ČÍNSKÝ PLAČÍCÍ CYPŘIŠ (CUPRESSUS PENDULA) - SEMENA CYPŘIŠE - 20 ks

19,48 Kč 17,39 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tento impozantní středně velký až velký jehličnan pochází ze střední a jižní Číny, z nadmořské výšky do 2000 m a možná i z Vietnamu. Tvoří široce kuželovitou korunu. Listy jsou šupinovité a šedozelené nebo světle zelené. V pěstování se mu daří v 8. až 10. zóně USDA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato semena nepotřebují před výsevem žádnou předběžnou úpravu ani stratifikaci. Naplňte misky nebo květináče kvalitním kompostem a jemně je utužte. Semena rozprostřete po povrchu; ideální je asi 15 semen v květináči o průměru 10 cm. Přikryjte je 3 mm vrstvou zeminy a jemně přitlačte.

Zeminu udržujte vlhkou, ne promočenou nebo vysušenou. Květináče nebo misky umístěte na teplý okenní parapet nebo do teplé zimní zahrady. Klíčit by měly po 3-5 týdnech.

Po vyklíčení
Jakmile se objeví sazenice, udržujte je na dobře větraném místě, abyste snížili riziko onemocnění zvlhnutím. Umístěte je na světlé místo, například na okenní parapet. Zajistěte, aby sazenice nikdy nevyschly. Měli byste také zabránit přemokření. Tyto sazenice jsou poměrně velké a nebudou vám dělat velké potíže. V 18-20 týdnech je můžete oddělit do vlastních květináčů. V této fázi jsou již mrazuvzdorné a mohou zůstat venku. Do této doby není nutné hnojení. Na jaře a v létě doporučujeme používat každé 4 týdny hnojivo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: