DIVOKÁ PAPÁJA (CARICA PAPAYA "WILD SMALL FRUIT") SEMENA PAPÁJI - 5 KS

90 Kč 80,36 Kč bez DPH
Skladem (18 ks)
Možnosti doručení

Divoká forma široce rozšířené papáji je poměrně vzácný, krátkověký malý stromek vysoký asi 6 m s velkými dlanitými listy a malými kulatými jedlými plody s tenkou vrstvou dužiny. Pochází z tropických deštných lesů od jižního Mexika po Střední Ameriku, kde osidluje velké lesní mezery.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena klíčí rychle, zvláště v trvale vlhkém substrátu a při teplotě nad 20 °C. Semena se vysévají do směsi rašeliny a písku, stačí je jen lehce zatlačit pod povrch. Vzrostlé semenáčky přesazujeme jednotlivě do stále větších květináčů.

Pěstování

V prvních měsících života, kdy rostlina bujně roste, je nutné ji pravidelně přihnojovat hnojivy se stopovými prvky. Mladé rostliny mohou napadat svilušky a molice.
 
Základní podmínkou pro zdárný růst je teplo. Značně ji ohrožuje pokles teploty již pod 15 °C. Kromě tepla také vyžaduje hodně světla, proto sazenici umístíme co nejblíže k oknu. V létě ji lze dočasně pěstovat pod širým nebem, krátkodobé nižší ranní teploty v létě rostlina zvládá.
 
Při dlouhodobých teplotách nad 20 °C musíme rostlinu vydatně zálévat, v zimě, v období vegetačního klidu, přísun vody naopak omezíme. Papája potřebuje výživnou zeminu, vyhovuje jí například zahradnický substrát pro pokojové rostliny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: