DRAČÍ OVOCE - PITAHAYA ŽLUTÁ (HYLOCEREUS MEGALANTHUS) - SEMENA DRAČÍHO OVOCE - 10 KS

43,83 Kč 39,13 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Epifytický kaktus pocházející ze severní části Jižní Ameriky s dlouhými výhonky, které vytvářejí obří bílé květy, snad největší ze všech kaktusů, a následně žluté plody velikosti hrušky s vodnatou bílou dužinou, běžně známé a prodávané jako Yellow Pitaya nebo Yellow Dragon Fruit. Plody jsou oblíbené především pro svůj zvláštní tvar a barvu. Jsou příjemné a mírně sladké.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev pithahayi

Před výsevem můžeme semena na několik hodin namočit do teplé vody. Vyséváme na povrch písčitého substrátu pro kaktusy při teplotě půdy okolo 25 ºC. Umístíme na světlé místo, které však není na přímém slunci. Můžeme zakrýt folií. 

Pěstování dračího ovoce

Těmto subtropickým, plazivým kaktusům vyhovuje pokojová teplota, slunné a teplé stanoviště popř. skleník s ještě vyšší teplotou, která by se měla na zimu snížit až na 5 - 10°C. Zálivka stačí mírná, v zimě ještě méně vydatná a méně častá. Pěstujeme jej v substrátu pro kaktusy nebo v pískovitém propustné směsi písku s rašelinou. Může dorůst výšky několika metrů, proto kaktus pěstujte u opory. Tělo je bohatě větvené a tvoří jej převislé výhony s délkou až 6 m. Vykvétá pouze v noci bílými nebo nažloutlými květy s až 11cm okvětními lístky. Plody jsou prosté trnů a řadí se mezi bobule. Dosahují délky až 20 cm. Obsahují vitamín C, B a vápník, draslík, fosfor, hořčík i železo, jsou nízkokalorické a je v nich velké množství vlákniny.

  1. Teplota: Semena Hylocereus costaricensis potřebují teplo k vyklíčení. Ideální teplota se pohybuje mezi 25-30°C. Příliš nízké nebo příliš vysoké teploty mohou zpomalit nebo zabránit klíčení.

  2. Vlhkost: Semena potřebují správnou vlhkost, ale ne příliš mnoho vody, aby nezačala hnít. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřený. Použití krytu nebo plastového sáčku může pomoci udržet vlhkost.

  3. Světlo: Semena Hylocereus costaricensis obvykle nepotřebují světlo ke klíčení, ale příliš tmavé nebo příliš světlé podmínky mohou ovlivnit jejich růst. Po vyklíčení potřebují rostlinky dostatek světla, ale ne přímé slunce.

  4. Substrát: Použijte dobře propustný substrát, který není příliš těžký nebo jílovitý. Směs pro kaktusy a sukulenty je obvykle vhodná.

  5. Hloubka výsevu: Semena by měla být vysazena na povrch substrátu nebo jen lehce zakryta tenkou vrstvou substrátu. Pokud jsou zasazena příliš hluboko, nemusí vyklíčit.

  6. Čas: Některá semena mohou trvat déle, než začnou klíčit. Buďte trpěliví a nevzdávejte to příliš brzy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: