HABANERO FRANCISCA ORANGE (TM), EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY - SEMENA PAPRIČEK - 5 KS

58,01 Kč 50,44 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Chilli Habanero Francisca Orange je velmi velká odrůda, jejíž rostliny vytvářejí velké množství oranžových plodů. Pochází ze stejné farmy jako slavná Habanero Red Savina a má neuvěřitelnou pálivost. Rostliny jsou poměrně robustní a chilli papričky jsou trvanlivější než jiné druhy. Jak je pro Habanero typické, mají ovocnou chuť a šťavnaté stěny. V kuchyni se obvykle používají k přípravě omáček a marinád, ale díky tenkým stěnám plodů se hodí také k sušení a výrobě chilli prášku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda Habanero pravděpodobně pochází z mexické oblasti Yucatán. Ačkoli název "Habanero" znamená v angličtině "z Havany", na Kubě se vyskytují pouze příležitostně. Dodnes se pěstují hlavně na poloostrově Yucatán, i když tam převažují oranžové a žluté odrůdy Habanero. Červené odrůdy pocházejí většinou z Karibiku nebo z jižních států USA.

Péče: Klíčení probíhá při teplotě 22 až 28 °C (doba klíčení 8 až 20 dnů), proto se doporučuje použít skleník a vyhřívací podložku. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: