HABANERO FRANCISCA ORANGE (TM), EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY - SEMENA PAPRIČEK - 5 KS

58,37 Kč 52,12 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Chilli Habanero Francisca Orange je velmi velká odrůda, jejíž rostliny vytvářejí velké množství oranžových plodů. Pochází ze stejné farmy jako slavná Habanero Red Savina a má neuvěřitelnou pálivost. Rostliny jsou poměrně robustní a chilli papričky jsou trvanlivější než jiné druhy. Jak je pro Habanero typické, mají ovocnou chuť a šťavnaté stěny. V kuchyni se obvykle používají k přípravě omáček a marinád, ale díky tenkým stěnám plodů se hodí také k sušení a výrobě chilli prášku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda Habanero pravděpodobně pochází z mexické oblasti Yucatán. Ačkoli název "Habanero" znamená v angličtině "z Havany", na Kubě se vyskytují pouze příležitostně. Dodnes se pěstují hlavně na poloostrově Yucatán, i když tam převažují oranžové a žluté odrůdy Habanero. Červené odrůdy pocházejí většinou z Karibiku nebo z jižních států USA.

Péče: Klíčení probíhá při teplotě 22 až 28 °C (doba klíčení 8 až 20 dnů), proto se doporučuje použít skleník a vyhřívací podložku. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: