HABANERO ORANGE - EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY 200.000 - 300.000 SHU (CAPSICUM CHINENSE)- SEMENA PAPRIČEK - 0,2 G (CCA 40 KS)

64,28 Kč 57,39 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Habanero Orange Chili je klasická pálivá odrůda chilli z Mexika; je asi 50krát pálivější než chilli jalapeño. Tenkostěnné plody jsou kulaté, vrásčité a dorůstají délky přibližně 5 cm a šířky 3 cm. Jejich tvar je podobný tvaru mini papričky. Mají tak intenzivní ovocnou chuť, že mnoho jiných druhů chilli papriček jen obtížně konkuruje papričce habanero. Díky své tropické ovocné chuti jsou nezbytnou součástí každé salsy a lze je obzvláště dobře kombinovat s tropickým ovocem. Barva se mění od světle zelené po oranžovou. Rostliny vytvářejí velké množství středně velkých oranžových plodů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda Habanero pravděpodobně pochází z mexické oblasti Yucatán. Ačkoli název "Habanero" znamená v angličtině "z Havany", na Kubě se vyskytují pouze příležitostně. Dodnes se pěstují hlavně na poloostrově Yucatán, i když tam převažují oranžové a žluté odrůdy Habanero. Mají mimořádně ovocnou chuť, která se nedá srovnat s mnoha jinými druhy chilli.

Péče: Teplota klíčení se pohybuje mezi 22 a 28 °C (doba klíčení 12 až 21 dní), proto se doporučuje použít skleník a vyhřívací podložku. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Protože rostliny mají obzvláště dlouhou dobu zrání, doporučuje se pěstovat je v květináči, abyste mohli rostlinu snadno přenést dovnitř, když teplota přes den klesne pod 12 °C, a umožnit tak dozrání všech plodů. Chcete-li rostlinu uchovat přes zimu, seřízněte ji po sklizni o 20 cm a umístěte na světlé místo, kde je alespoň 15 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: