HABANERO RED ČERVENÉ, EXTRÉMNĚ PÁLIVÉ CHILLI PAPRIČKY (CAPSICUM CHINENSE) - SEMENA ČILI PAPRIČEK - 5 KS

58,37 Kč 52,12 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Červená paprička habanero je jednou z nejpálivějších papriček na světě, je zhruba 50krát pálivější než paprička jalapeño. Tenkostěnné plody jsou kulaté, vrásčité a dorůstají délky přibližně 5 cm a šířky 3 cm. Jejich tvar je podobný tvaru mini papričky. Mají tak intenzivní ovocnou chuť, že mnoho jiných druhů chilli papriček jen obtížně konkuruje papričce habanero. Díky své tropické ovocné chuti jsou nezbytnou součástí každé salsy a lze je obzvláště dobře kombinovat s tropickým ovocem. Jejich barva se mění od světle zelené po červenou (někdy i oranžovou). Červené habanero vytváří velké množství květů a plodů a je velmi plodné!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena namočte na 12-24 hodin do vody. Poté vyséváme cca 2-5 mm pod povrch pěstebního substrátu. Doporučujeme například použít kokosový substrát nebo tzv. Jiffy – pěstební tablety, které umožňují udržet půdu během klíčení neustále vlhkou, ne přemokřenou. Umístěte na svétlé místo a udržujte vlhkost a teplotu 25 - 32 °C. Vyklíčí během několika týdnů.

Pěstování

Pro dosažení nejvyšší pálivosti papriček je třeba zajistit zrání na teplém místě (optimum 22 -25 °C) po dobu tří měsíců. Ideální je skleník, postačí ale i okno na jih během letních měsíců. Zálivka pravidelná, pro pěstování použijte běžný pěstitelský substrát, který občasně přihnojujte. V květináči ji můžeme pěstovat i několik let, přezimovat by měla v pokojové teplotě. Při pěstování v teple domova nezřídka plodí i dvakrát ročně.

Rostlina dorůstá v závislosti na velikosti květináče kolem 70 cm a má asi čtyřcentimetrové, kvadratické plody. 

POZOR: Pamatujte, že tato paprička dosahuje na stupnici pálivosti 500.000 SHU! Pro srovnání, papričky Jalapeňos mají pálivost pouze okolo 5 000 SHU. V žádném případě by ji neměly konzumovat děti. Jedná opravdu o VELICE pálivou odrůdu. Paprička má velmi tenké stěny a při kontaktu s pokožkou může dojít k velmi silnému podráždění. Stejně tak se vyhýbejte kontaktu s očima.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: