HUSTOŘADEC CYPŘIŠOVITÝ (ATHROTAXIS CUPRESSOIDES) - SEMENA HUSTOŘADCE - 5 KS

68,17 Kč 60,87 Kč bez DPH
Skladem (16 ks)
Možnosti doručení

Tento atraktivní, velmi dlouhověký jehličnan (více než 1000 let) pochází ze subalpínských a alpínských stanovišť Tasmánie, kde roste v nadmořské výšce 700 až 1500m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

dosahuje výšky až 20 m a vyznačuje se stoupajícími větvemi, tmavozelenými, šupinovitě uspořádanými listy a samčími i samičími šiškami na stejném stromě. Athrotaxis cupressoides se pěstuje pro své měkké, načervenalé dřevo, které se často používá ve stavebnictví, a je také krásnou okrasnou dřevinou pro mírné podnebí v 8. a 9. zóně USDA.

Klíčení:

  1. Stratifikace: Semena Athrotaxis cupressoides vyžadují období stratifikace, což je proces, při němž jsou semena vystavena chladu, aby se stimulovalo klíčení. Umístěte semena do plastového sáčku s vlhkým substrátem (například rašelinou) a nechte je stratifikovat v chladničce po dobu několika týdnů.

  2. Klíčení: Po období stratifikace můžete semena Athrotaxis cupressoides zasít do půdy. Vytvořte v půdě malé jámy a umístěte do každé jámy jedno semeno. Zakryjte semena jemnou vrstvou půdy.

  3. Zalévání: Udržujte půdu vlhkou, ale ne přemokřenou, aby podpořili klíčení semen. Semena by měla začít klíčit během několika týdnů a vytvořit malé sazenice.

  4. Transplantace: Jakmile sazenice dosáhnou dostatečné velikosti a jsou dostatečně silné, můžete je transplantovat na místo jejich trvalého růstu. Postupně je přivykejte na slunce, pokud byly pěstovány ve stínu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: