JEDLE BALZÁMOVÁ (ABIES BALSAMEA) - SEMENA JEDLE - 10 KS

29,22 Kč 26,09 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Možnosti doručení

Pěkný, středně vysoký jehličnan, zřídka až 30 cm vysoký, rozšířený a běžně k vidění od střední po východní Kanadu a roztroušeně na jih až po Virginii v USA. Tvoří úzce kuželovitou, hustě rozvětvenou korunu s krátkými, úzkými, ale tupými listy, které jsou nahoře tmavě leskle zelené a dole světle až namodrale zbarvené. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Atraktivní samičí šištice jsou modrošedé až purpurové. Kromě významné lesnické dřeviny je to pravděpodobně nejoblíbenější druh prodávaný jako vánoční stromek v Kanadě a USA. Je to také jeden z nejodolnějších stromů na světě, údajně přežije i ponoření do tekutého dusíku při teplotě téměř -200 °C. Abies balsamea se snadno pěstuje ze semen.

Semena jedle namočte na 1 den do vody a poté proveďte tzv. studenou stratifikaci po dobu 30 dní při teplotě 4 °C. Poté semínka vysaďte do spařeného výsevního substrátu do hloubky 1–2 cm. Ideální doba na výsev je na jaře nebo začátkem podzimu. Doba klíčení je cca 20–40 dní, ale klíčení je nepravidelné, proto to může trvat i déle. Rostlina je plně mrazuvzdorná.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: