JUKA VLÁKNITÁ (YUCCA FILIFERA) - SEMENA JUKY - 10 KS

70 Kč 62,50 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tento druh ze severovýchodního Mexika, který patří k největším a nejoblíbenějším jukám, dosahuje výšky až 10 m. Mohutné kmeny jsou zpočátku vysoké a osamocené a s věkem se začínají větvit. Tuhé listy tvoří kompaktní korunu. Snáší mírné až střední mrazy a nejlépe se hodí do teplých mírných/subtropických oblastí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  1. Popis rostliny: Yucca filifera, známá jako vláknitá yucca, je stálezelený keř nebo strom dosahující výšky až 10 metrů. Pochází ze jihozápadu USA a severního Mexika. Má dlouhé, úzké listy a vytváří bílé, zvonovité květy s žlutými prašníky. Plody jsou malé, černé a oválné.

  2. Zajímavosti o rostlině: Tato rostlina je oblíbená v okrasném zahradnictví díky své odolnosti vůči suchu. Je také využívána pro kontrolu eroze a jako větrolam. Její květy a semena mají dekorativní hodnotu.

  3. Jak přesně klíčit semínka: Semena Yucca filifera lze vysévat do dobře odvodněné půdy a udržovat vlhká. Nejlepší je vysévat v teplém prostředí. Může být také rozmnožována pomocí řízků, které se zakořeňují ve vlhké půdě.

  4. Jak rostlinu pěstovat: Preferuje plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Je odolná vůči suchu, ale pro zdravý růst vyžaduje pravidelnou zálivku. Vhodná do xerofytních zahrad a jako solitérní rostlina.

  5. Povolená zdravotní tvrzení: Kořeny rostliny obsahují saponiny, které se využívají pro přípravu nápoje s příznivými účinky na snižování hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi a zmírnění symptomů osteoartritidy.

  6. Tradiční využití rostliny: Kořeny se používají pro výrobu mýdla, dřevo pro stavební materiály. Rostlina se používá lokálně pro léčbu ran, kožních onemocnění a zánětů. Plody a květy jsou dekorativní a jsou často používány ve floristice.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: