KARATAS PLOTNÍ (BROMELIA PINGUIN) - SEMENA BROMÉLIE - 10 KS

50 Kč 44,64 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tato suchozemská bromélie tvoří poměrně velkou růžici tmavě zelených mečovitých listů, které jsou na okrajích ostnité. Vnitřní listy se zbarvují do jasně červené barvy, když rostlina vytváří kompaktní narůžovělé květenství, po němž následují žlutavé plody, které jsou jedlé, ale silně kyselé. Divoký ananas je rozšířen od jižního Mexika a Karibiku přes Střední Ameriku až po severní část Jižní Ameriky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krátký popis rostliny

Bromelia pinguin je pozemní bromelie s dlouhými, úzkými a ostnatými listy, které vytvářejí hustou růžici. Rostlina produkuje dlouhý stonek s květy, následovaný malými, oválnými plody, které připomínají miniaturní verzi ananasu. Plody jsou žluté až oranžové barvy, s pevnou kůží a kyselkavou, aromatickou chutí.

Zajímavosti o této rostlině

  • Bromelia pinguin je ceněna pro své plody, které se konzumují čerstvé, zpracovávají na džusy, nebo používají v tradičních pokrmech.
  • V některých kulturách se rostlina využívá v lidové medicíně k léčení různých stavů, včetně kožních onemocnění a trávicích problémů.
  • Ostnaté listy rostliny slouží jako obrana proti herbivorům a mohou být také využity v tradičních stavbách nebo jako přírodní plot.

Klíčení semen

Semena Bromelia pinguin lze klíčit v teplém, vlhkém prostředí s dobrou drenáží. Doporučuje se vysévat semena do směsi pro bromélie nebo do lehké, pórovité půdy. Udržujte půdu konstantně vlhkou, ale ne přemokřenou, a rostlinu umístěte na místo s dostatečným, ale nepřímým světlem. Klíčení může trvat několik týdnů až měsíců, v závislosti na podmínkách.

Konzumace a tradiční využití

Plody Bromelia pinguin se konzumují čerstvé nebo se z nich připravují džusy a marmelády. Jejich kyselkavá chuť může být také využita v kulinářství podobně jako citrónová šťáva. Kvůli ostnatým listům je nutná opatrnost při sklizni a manipulaci s rostlinou. V tradiční medicíně se listy a plody používají pro jejich údajné léčivé vlastnosti, včetně protizánětlivých a antimikrobiálních účinků.

Vzhledem k tomu, že Bromelia pinguin může obsahovat určité látky nebo alergeny, je důležité přistupovat k její konzumaci s opatrností, zejména pokud s ní nemáte předchozí zkušenosti. Doporučuje se konzultace s odborníkem na potraviny nebo zdraví.

 
 
 
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: