KASIE KŘÍDLATÁ (SENNA ALATA) - SEMENA KASIE - 20 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Středně velký až velký rozložitý keř s širokými zpeřenými listy a vzpřímenými klasy jasně žlutých květů. Původně pochází z Mexika a Karibiku do Jižní Ameriky, dnes se hojně pěstuje v tropech po celém světě a na mnoha místech se naturalizoval. Kromě toho, že je snadno pěstovatelnou okrasnou rostlinou, má řadu léčivých účinků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  1. Příprava semen: Semena mohou být poměrně tvrdá a nepropustná pro vodu. Abyste urychlili klíčení, můžete semena namočit do horké vody na několik hodin nebo přes noc. To pomůže změkčit vnější skořápku.

  2. Příprava půdy: Připravte si květinovou nádobu nebo květinový hrníček s dobře odvodněnou půdou. Senna alata preferuje půdu s dobrým odvodněním.

  3. Výsadba: Zasaďte semena Senna alata do půdy na hloubku asi 1-2 cm. Pokryjte je tenkou vrstvou půdy a jemně je zhutněte.

  4. Zalévání: Udržujte půdu mírně vlhkou, ale ne přemokřenou. Zalévejte semena opatrně, aby nedošlo k vyplavení.

  5. Teplota: Senna alata preferuje teplé podmínky. Ujistěte se, že semena jsou v teplotě kolem 21-29 °C.

  6. Klíčení: Klíčení Senna alata může trvat několik týdnů až několik měsíců. Jakmile se objeví první klíčky, můžete je nechat růst a později je přesadit na trvalé stanoviště na zahradě nebo do většího květináče.

Senna alata je rostlina, která má několik tradičních léčebných použití, zejména v lidovém léčitelství. Rostlina obsahuje látky nazývané anthrachinony, které mohou mít projímavé účinky. Je však důležité používat rostlinu s opatrností a konzultovat s lékařem, pokud se rozhodnete ji používat pro léčebné účely.

Při pěstování Senna alata dejte pozor na teplotu a dostatek slunečního světla, protože tato rostlina preferuje teplé a slunné podmínky.

 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: