KÁVOVNÍK ARABSKÝ ZAKRSLÝ (COFFEA ARABICA 'CATURRA') - SEMENA KÁVOVNÍKU 5 KS

58,43 Kč 52,17 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Možnosti doručení

Caturra nebo Cattura je zakrslá odrůda kávy, která byla údajně objevena na plantáži v Brazílii. Je oblíbená ve Střední a Jižní Americe pro svou skromnou velikost do výšky méně než 2 m a snášenlivost plného slunce. Rostliny obvykle začínají kvést již při výšce 30 cm. Kávovník původně pochází z vlhkých horských lesů Etiopie a Jižního Súdánu v nadmořské výšce 1300 až 1900 m, ale dnes se pěstuje v mnoha dalších částech světa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena zalijeme teplou vodou (cca 30°C) a necháme je v této (postupně chladnoucí) lázni 24 hodin máčet při pokojové teplotě. Poté sázíme 2 cm do propustného, trvale vlhkého (ne přemokřeného) substrátu (např. kokosový substrát). Klíčí během 1 až 2 měsíců ideálně ve stínu či polostínu při teplotě 22-28°C.
Při dosažení výšky 5-10 cm přesaďte do výživné, humusovité půdy s příměsí písku pro dobrý odvod vody.
 
Výsev neodkládejte, semena rychle ztrácejí klíčivost.

 

Pěstování

Rostlina preferuje dusičnaté, zásaditější, propustné půdy. Ideální je směs humusu s pískem. Umístění spíše stinné, kávovník je stínomilný. Půdu udržujeme vlhkou, rostlinu však nenecháváme stát ve vodě, nesnáší přemokření. Je vhodné dát na dno květináče drenáž - vrstvu kamínků.

Přihnojujeme několikrát do roka hnojivem pro rostliny okrasné listem, případně hnojivem pro orchideje.

Nesnáší výrazné změny teplot, proto i přes léto raději necháváme při pokojové teplotě. Na začátku zimy na 2-3 měsíce omezíme zálivku a pokud možno i snížíme okolní teplotu; poté zaléváme vydatněji. Není-li snížení teploty možné, zálivku omezíme jen mírně.

Sklizně krásných červených "třešniček" se můžeme dočkat za 2 až 4 roky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: