KDOULOVEC JAPONSKÝ (CHAENOMELES JAPONICA) - SEMENA KDOULOVCE - 10 KS

58,43 Kč 52,17 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Kdoulovec má jedlé plody - kdoule, jeho pestré květy přitahují motýly a může být vysazen jako živý plot. Hustě rozvětvený, až dvoumetrový keř pochází z horských a podhorských oblastí ostrovů Honshu a Kyushu v Japonsku. Plně mrazuvzdorný (-25 °C) keř jara zdobí Vaši zahradu nádhernými květy v lososové až červené barvě a následnými jablíčkovitými plody. Velice efektní i jako bonsai.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena je vhodné před výsevem alespoň na 24 hodin namočit do vody a poté provést 90denní stratifikaci - ponechte je 90 dní ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Poté vysejte cca 5 mm pod povrch běžného, pokud možno propustného a kyselejšího substrátu. Semena klíčí bez problémů během několika týdnů až měsíců na slunném místě.

Kdoulovec lze vysévat po stratifikaci na jaře přímo na záhon, pro lepší kontrolu nad semeny je ale lepší jej zasít do květináče či truhlíku. 

Pěstování

Kdoulovec preferuje lehčí, humózní půdy, světlé stanoviště s přímým sluncem a středně častou zálivku. Snáší větrné stanoviště, problém však může způsobit přemokřená půda. 

Využití

Plody kdoulovce jsou jedlé, ale velmi kyselé. Používají se však jako dochucovadlo marmelád a sirupů, které výborně dochutí. Tyto malé plody jablkovitého tvaru dozrávají v říjnu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: