Kopr vonný Hanák - Anethum graveolens - semena kopru, 4 g, 2000 ks

9 Kč
Skladem (15 ks)

Výnosná odrůda kopru s jemnou kořenitou chutí a bohatou zelenou hmotou. Rostlina je středně vysoká, v plném růstu 80 až 100 cm, středně olistěná s jasně zeleným listem. Má výhodný poměr listů k celkové hmotě rostliny. Kopr je výborný do omáček, autor Semeniště doporučuje vyzkoušet lososa na kopru s medovo-hořčičnou omáčkou. Obsah balení: 4 gramy, tj. cca 2000 semen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Vyséváme od března do července na povrch či několik milimetrů pod povrch zeminy hustě do řádků 20-25 cm nebo na široko. Sklízíme po cca 60-75 dnech od výsevu, to jest v závislosti na době výsevu v červnu až říjnu.

Pěstování

Kopr je na pěstování nenáročná aromatická zelenina, mnohokrát se na zahrádce množící samovýsevem. Vyhovují mu hlinité, propustné a lehčí půdy s dostatečnou zásobou živin. Nesnáší půdy těžké a zamokřené, ani suché polohy a kamenité půdy. Je citlivý na hnojiva obsahující chlór. 

Sklizeň kopru

Na zeleno sklízíme do svazečků 15 až 20 cm vysokou mladou nať, ke konzervování sklízíme nať ve fázi prodlužovacího růstu. Můžeme sklízet až do doby květu.

Konzumní část je list, který se řeže s celou mladou, 15-20 cm vysokou rostlinou u země. Sklizenou nať lze dobře sušit ve stínu, při umělém dosoušení nesmí teploty překročit 35° C. Pro nakládání zeleniny, např. okurek, se rostliny sbírají až v květu. Vegetační doba je 65-75 dní, ze 100 m2 lze sklidit 100-140 kg zelené hmoty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: