KUSTOVNICE CIZÍ (LYCIUM BARBARUM) - SEMENA KUSTOVNICE - 5 KS

68,17 Kč 60,87 Kč bez DPH
Skladem (13 ks)
Možnosti doručení

Kustovnice cizí je opadavý, bohatě větvený, růžově kvetoucí keř s červenými plody, které jsou společně s plody velmi podobné kustovnice čínské nazývané godži a jsou v tradiční asijské medicíně považované za léčivé. Je druh z širokého rodu kustovnice, nyní tvořeného asi 70 druhy, z nichž asi jen čtyři rostou v Evropě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a zajímavosti: Lyceum barbarum je keř dorůstající výšky až 3 metry. Rostlina produkuje malé, trnitě větvičky a protáhlé, zelené listy. Květy jsou fialové nebo bílé, následované plodem, kterým jsou oranžově-červené, oválné bobule zvané goji bobule.

Klíčení a pěstování:

  1. Před klíčením namočte semena do vlažné vody po dobu 12-24 hodin.
  2. Zasejte semena do nádob s dobře propustným substrátem, jako je směs rašeliny a perlitu, při teplotě 20-25°C. Semena zasypete jemnou vrstvou substrátu.
  3. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřelý. Semena by měla klíčit do 2-4 týdnů.
  4. Jakmile sazenice vyrostou a mají několik skutečných listů, přesadíte je na slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou.
  5. Lyceum barbarum je odolný vůči suchu, ale pro nejlepší růst a plodnost je třeba rostlinu pravidelně zalévat.

Tradiční použití: V tradiční čínské medicíně se goji bobule používají pro zlepšení imunitního systému, zvýšení energie a vytrvalosti, zlepšení zraku a podporu zdravého stárnutí. Goji bobule se také používají v kuchyni, kde se přidávají do polévek, čajů, smoothie nebo se jedí sušené jako snack.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: