KUSTOVNICE DROBNÁ (LYCIUM BREVIPES) - SEMENA KUSTOVNICE - 5 KS

58,43 Kč 52,17 Kč bez DPH
Skladem (12 ks)
Možnosti doručení

Lycium brevipes je druh rostliny z čeledi Solanaceae, který je příbuzný Lycium barbarum (goji bobule). Lycium brevipes je keřovitá rostlina, která se vyskytuje převážně v jihozápadních Spojených státech a Mexiku, zejména v pouštních oblastech. Často se nazývá jako Baja Desert Thorn nebo Baja Wolfberry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a zajímavosti: Lycium brevipes je keřovitá rostlina s hustými, rozvětvenými větvemi, která dorůstá výšky 1-3 metry. Listy jsou malé a protáhlé. Květy jsou bílé až světle fialové, následované plodem, kterým jsou červené, oválné bobule.

Klíčení a pěstování:

  1. Před klíčením namočte semena do vlažné vody po dobu 12-24 hodin.
  2. Zasejte semena do nádob s dobře propustným substrátem, jako je směs rašeliny a perlitu, při teplotě 20-25°C. Semena zasypete jemnou vrstvou substrátu.
  3. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřelý. Semena by měla klíčit do 2-4 týdnů.
  4. Jakmile sazenice vyrostou a mají několik skutečných listů, přesadíte je na slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou.
  5. Lycium brevipes je odolný vůči suchu a dobře snáší zanedbané podmínky, ale pro nejlepší růst a plodnost je třeba rostlinu pravidelně zalévat.

Tradiční použití: Lycium brevipes není široce známý pro své tradiční použití, ale v některých oblastech se jeho bobule konzumují stejně jako goji bobule. Jeho bobule mohou mít podobné výživové vlastnosti jako goji bobule, ale nebyly tak intenzivně zkoumány.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: