LILEK SIVÝ (SOLANUM GLAUCESCENS) - SEMENA LILKU 3 KS

58,43 Kč 52,17 Kč bez DPH
Skladem (17 ks)
Možnosti doručení

Solanum glaucescens je druh rostliny z čeledi lilkovitých (Solanaceae). Tato rostlina je méně známá a není široce pěstována.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a zajímavosti: Solanum glaucescens je keř, který dorůstá výšky 1-3 metry. Má jednoduché, střídavé listy s lesklým povrchem a pilovitým okrajem. Květy jsou bílé nebo světle modré, s pěti zaoblenými korunními lístky a žlutými tyčinkami. Plody jsou kulovité, nejčastěji zelené nebo žluté a obsahují drobná semena. Plody jsou sladké a pikantní.

Klíčení a pěstování:

  1. Namáčejte semena ve vlažné vodě po dobu 24 hodin.
  2. Zasejte semena do nádob s dobře propustným substrátem, jako je směs rašeliny a perlitu, při teplotě 20-25°C. Semena zasypete jemnou vrstvou substrátu.
  3. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřelý. Semena by měla klíčit během 2-6 týdnů.
  4. Jakmile sazenice vyrostou a mají několik skutečných listů, přesadíte je na slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou.
  5. Solanum glaucescens upřednostňuje teplé a vlhké podmínky. Pravidelně zavlažujte, aby půda zůstala vlhká, ale vyvarujte se přemokření.

Tradiční použití: Informace o tradičním použití Solanum glaucescens jsou omezené. Údajně jsou plody jedlé a v jižní Americe se používají na výrobu salsy. Toto však není ověřené.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: