LUFA VÁLCOVITÁ (LUFFA CYLINDRICA) - SEMENA LUFY - 5 KS

50 Kč 44,64 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Loofah, lufa, lůfa - to je nerozlučná přítelkyně všech těch z nás, kteří se snaží vyhýbat plastům a zbytečnému odpadu. Díky této rostlině můžeme na zahradě či doma v pokoji sklízet vlastnoručně vypěstované žínky na nádobí nebo houbičky na mytí a drbání našich těl. A pokud budeme netrpěliví, tak tykvičky, dříve než zdřevnatí, sníme v salátu :) Tato jednoletá plazivá rostlina vás prostě bude bavit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detailní popis produktu

Výsev lufy

Semena lze pro urychlení klíčení na jeden den máčet ve vodě. Ideálně je předpěsujeme: vyséváme od února do května cca 2 cm hluboko do výsevního substrátu, v druhé polovině května přesouváme ven.

Výsev přímo na venkovní stanoviště v druhé polovině května (teploty přes 20°C) po odeznění mrazíků, v tom případě mladé rostlinky chráníme před suchem a slimáky např. seříznutými PET lahvemi.

Pěstování lufy

Rostlinám necháváme rozestupy cca 50 x 100 cm. Lufa potřebuje ke svému růstu oporu a slunečné místo. Ocení teplo, každodenní zálivku a příležitostné hnojení pro zvýšení výnosů.

Použití - jak z lufy udělat houbičky?

Dvakrát si rozmyslete, než se rozhodnete mladou lufu sníst - chuťově vás nenadchne o nic víc než cuketa, když však odoláte a necháte plody dozrát, poslouží vám i několik měsíců jako houbičky.

Pokud se rozhodnete jít cestou ekologické mycí či mašážní pomůcky, nechte plody na rostlině co nejdéle - klidně až do zežloutnutí a uschnutí, toho jsme se však v našich klimatických podmínkách při pěstování nedočkali. Skliďte je v každém případě dříve, než začnou s prvními mrazíky plesnivět, i kdyby byly ještě zelené. Poté je usušte a skladujte v celku.

Jak získat vnitřní dužinu? Suchou lufu namočte přes noc do vody, poté ji pomačkejte, aby z ní opadala slupka - a houbička je hotová. Větší lufy můžete nařezat na menší kousky.

Přejeme vám veselé lufování :)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: