Maca horská červená (Lepidium meyenii) - semena macy - 20 ks

29 Kč
Skladem (5 ks)

Shora jen pár zelených lístků, pod zemí poklad. Známá jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra maca vzhledově připomíná malinkou řepu. Její původní domovinou jsou Andy, kde roste v nadmořské výšce nad 3 500 m. n. m.. Peruánci macu nebo také maku znají a používají dlouhá tisíciletí jako posilující prostředek nervového, imunitního i hormonálního systému.
Červená (fialová) odrůda macy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev macy

Semínka můžeme vysévat celoročně do pěstitelského substrátu s dobrou drenáží nebo sadbovacích tablet asi půl centimetru až centimetru pod povrch. Maka vyklíčí během pár dnů, nejpozději do měsíce, v pokojové teplotě a na slunném místě.

Pro pěstování venku vysévejte koncem února až zač. dubna. Doporučujeme předpěstovat.

Pěstování macy

Dvouletou rostlinu pěstujeme na slunném místě v propustné, kyselé, hlinitopísčité půdě s velkým množstvím živin. Rostlina odolává teplotě až -20°C, na zimu ji však doporučujeme zazimovat nebo pěstovat v květináči a na zimu umístit do chladnější místnosti s teplotou kolem 7 °C a omezit zálivku. Od jara do podzimu může být zálivka větší.

Při pěstování pro hlíznatý kořen pěstujeme jako jednoletku, kořen (hypocotyl) si maca vytváří během 6-9 měsíců vegetativní fáze. Sklízíme tedy na podzim, cca od října do prosince. Pokud ji nesklidíme, ve druhém roce rostlina vykvétá a tvoří semena.

Využití a účinky macy

Léčivé účinky kořene maca:

  • Zvyšuje fyzickou i psychickou odolnost
  • Podporuje plodnost mužů i žen
  • Podporuje sexuální apetit mužů i žen
  • Zlepšuje paměť a myšlení
  • Posiluje kosti a svaly při vysoké zátěži

 

Používá se sušený kořen, začínejte s menším množstvím a pak můžete přiměřeně zvyšovat množství až na denní dávku o velikosti jedné kávové lžičky. Macu je možné rozmíchat v čaji, jogurtu či kávě. Má charakteristickou, nasládlou chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: