Maca horská žlutá (Lepidium meyenii) - semena macy - 20 ks

19 Kč
Skladem (5 ks)

Shora jen pár zelených lístků, pod zemí poklad. Známá jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra maca vzhledově připomíná malinkou řepu. Její původní domovinou jsou Andy, kde roste v nadmořské výšce nad 3 500 m. n. m.. Peruánci macu nebo také maku znají a používají dlouhá tisíciletí jako posilující prostředek nervového, imunitního i hormonálního systému.
Žlutá odrůda macy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Peruánci macu nebo také maku znají a používají dlouhá tisíciletí jako posilující prostředek nervového, imunitního i hormonálního systému.

Výsev macy

Semínka můžeme vysévat celoročně do pěstitelského substrátu s dobrou drenáží nebo sadbovacích tablet asi půl centimetru až centimetru pod povrch. Maka vyklíčí během měsíce, v pokojové teplotě a na slunném místě.

Pěstování macy

Dvouletou rostlinu pěstujeme na slunném místě v propustné, hlinitopísčité půdě. Rostlina odolá teplotě -10°C, přesto nedoporučujeme pěstovat ve volné půdě, ale rostlinu raději zasadit do květináče, na zimu umístit do chladnější místnosti s teplotou kolem 7 °C a omezit zálivku. Od jara do podzimu může být zálivka větší.

Využití a účinky macy

Léčivé účinky kořene maca:

  • Zvyšuje fyzickou i psychickou odolnost
  • Podporuje plodnost mužů i žen
  • Podporuje sexuální apetit mužů i žen
  • Zlepšuje paměť a myšlení
  • Posiluje kosti a svaly při vysoké zátěži

 

Používá se sušený kořen, začínejte s menším množstvím a pak můžete přiměřeně zvyšovat množství až na denní dávku o velikosti jedné kávové lžičky. Macu je možné rozmíchat v čaji, jogurtu či kávě. Má charakteristickou, nasládlou chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: