Maca horská žlutá (Lepidium meyenii) - semena macy - 20 ks

20,45 Kč 18,26 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Shora jen pár zelených lístků, pod zemí poklad. Známá jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra maca vzhledově připomíná malinkou řepu. Její původní domovinou jsou Andy, kde roste v nadmořské výšce nad 3 500 m. n. m.. Peruánci macu nebo také maku znají a používají dlouhá tisíciletí jako posilující prostředek nervového, imunitního i hormonálního systému.
Žlutá odrůda macy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Peruánci macu nebo také maku znají a používají dlouhá tisíciletí jako posilující prostředek nervového, imunitního i hormonálního systému.

Výsev macy

Semínka můžeme vysévat celoročně do pěstitelského substrátu s dobrou drenáží nebo sadbovacích tablet asi půl centimetru až centimetru pod povrch. Maka vyklíčí během měsíce, v pokojové teplotě a na slunném místě.

Pěstování macy

Dvouletou rostlinu pěstujeme na slunném místě v propustné, hlinitopísčité půdě. Rostlina odolá teplotě -10°C, přesto nedoporučujeme pěstovat ve volné půdě, ale rostlinu raději zasadit do květináče, na zimu umístit do chladnější místnosti s teplotou kolem 7 °C a omezit zálivku. Od jara do podzimu může být zálivka větší.

Využití a účinky macy

Léčivé účinky kořene maca:

  • Zvyšuje fyzickou i psychickou odolnost
  • Podporuje plodnost mužů i žen
  • Podporuje sexuální apetit mužů i žen
  • Zlepšuje paměť a myšlení
  • Posiluje kosti a svaly při vysoké zátěži

 

Používá se sušený kořen, začínejte s menším množstvím a pak můžete přiměřeně zvyšovat množství až na denní dávku o velikosti jedné kávové lžičky. Macu je možné rozmíchat v čaji, jogurtu či kávě. Má charakteristickou, nasládlou chuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: