Meduňka lékařská Citra - Melissa officinalis - semena meduňky 0,4 g

12 Kč
Skladem (10 ks)

Meduňka je vytrvalá léčivá bylinka pocházející z Malé Asie. Je vhodná jak na zahrádku, tak na balkon. Meduňka má typickou citrónovou vůni a chuť. V kuchyni se přidává do čajů, ale i do masitých pokrmů a dezertů. Je vhodná na dezinfekci močových cest, dokáže prý i snížit horečku, tlak, srdeční pulz, nervové napětí, umí uklidnit, uspat a zmenšuje bolesti při menstruaci. Balení obsahuje 0,4 g semen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev meduňky

Předpěstování březen, duben, ven přesadit po mrazících v květnu či červnu do sponu 60 x 60 cm. Výsev přímo do záhonu je možný v dubnu až srpnu. Klíčí asi jeden měsíc.

Pěstování meduňky

Meduňka vyžaduje humózní, propustnou půdu a slunné stanoviště. Pravidelně zalévejte a přihnojujte organicky cca jednou za 14 dní. Při výšce cca 15 cm rostlinku seřízneme, aby se rozvětvila. Dorůstá výšky 60 - 80 cm. Na zimu je dobré meduňku zakrýt a tak ji chránit před prudkým mrazem. Při pokojovém pěstování na zimu zmírněte zálivku.

Sklízíme list nebo nať v průběhu vegetačního období (květen - říjen). Meduňku užíváme jak čerstvou, tak i sušenou, naloženou v octu či mraženou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: