Merlík bledý - Cañahua (Chenopodium pallidicaule) semena - cca 70 ks

20,45 Kč 18,26 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Cañihua či Cañahua - bylinka z jihoamerických And, 25-60 cm vysoká, existuje v mnoha barevných variantách. Bývá pěstována pro svou nutriční hodnotu - kvalitní rostlinná bílkovina, vláknina, železo, vitamín E a další látky, antioxidační účinky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Semena jsou přirozeně bezlepková, proto jde o vhodný doplněk stravy pro osoby s bezlepkovou dietou.
Balení obsahuje 0,1 gramu semen, tj. cca 60 - 100 semen.

Výsev

Semínka můžeme vysévat celoročně do pěstitelského substrátu s dobrou drenáží nebo sadbovacích tablet asi půl centimetru až centimetru pod povrch. Před umístěním do hlíny doporučujeme namočit semena na 48h do vody. Cañahua vyklíčí během měsíce, v pokojové teplotě a na slunném místě.

Pěstování

Cañahuu pěstujeme v teplotách 28°C až -10°C. Protože v našich podmínkách není rostlina plně mrazuvzdorná, nedoporučujeme ji pěstovat ve volné půdě, ale rostlinu raději zasadit do květináče, na zimu umístit do chladnější místnosti a omezit zálivku. Od jara do podzimu může být zálivka větší. Rostlina je zvyklá přežít v náročných podmínkách, proto je schopná přečkat i delší období sucha a v podstatě jakýkoli druh půdy. Pěstujeme ji na slunném místě, nemá ráda stín.

Využití

Semena Cañihuy vaříme podobně jako rýži. Na 2 hrnky vody použijeme 1 hrnek canihuy a vaříme 15 – 20 min „na skus“ (podobně jako těstoviny al dente). Hotovou cañahuu lze poznat podle malých "ocásků" - klíčků, jež začnou být na semínku viditelné. Kromě této úpravy je možné semena použít jako základ do salátu, zavářku do polévky či k přípravě sladkých kaší a nákypů. 

Prodávaná semena nejsou určena ke konzumaci, ale k pěstování.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: