MOCHYNĚ DUŽNOPLODÁ "WILD OAXACA" (PHYSALIS PHILADELPHICA) - SEMENA MOCHYNĚ - 20 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Physalis philadelphica, známá také jako tomatillo, je druh rostliny z rodu Physalis, který pochází z Ameriky. Tomatillo je známý svými zelenými plody, které jsou obaleny papírovým kalichem a mají podobu malých zelených rajčat. Plody tomatilla se používají v mexické kuchyni pro přípravu omáček, salsa a dalších pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  1. Sběr semen: Semena tomatilla můžete získat z dozrálých plodů. Zralé plody by měly být zelené a plné. Opatrně odstraňte papírový kalich a vyjměte semena.

  2. Příprava semen: Semena tomatilla můžete nechat na papírovém ubrusu nebo na papírovém ručníku na vzduchu, aby se dobře vysušila. Důležité je, aby byla úplně suchá před výsadbou.

  3. Příprava půdy: Připravte si květinovou nádobu nebo květinový hrníček s dobře odvodněnou půdou. Tomatillo preferuje půdu s pH kolem 6 až 7.

  4. Výsadba: Zasaďte semena tomatilla do půdy na hloubku asi 1 cm. Můžete zasadit více semen a později je ředit, aby mezi rostlinami byl dostatečný prostor.

  5. Zalévání: Udržujte půdu stále mírně vlhkou, ale ne přemokřenou. Zalévejte semena opatrně, aby nedošlo k vyplavení.

  6. Teplota: Tomatillo preferuje teplé podmínky a slunečné stanoviště. Teplota by měla být přibližně mezi 21-29 °C.

  7. Klíčení: Klíčení tomatilla může trvat asi 7-14 dní. Jakmile se objeví první klíčky, můžete je nechat růst. Později je můžete přesadit na trvalé stanoviště na zahradě nebo do většího květináče.

Tomatillo je oblíbenou rostlinou v mexické kuchyni a je často používán k přípravě omáček, salsa a dalších pokrmů. Plody tomatilla jsou kyselé a mají charakteristickou chuť, která se dobře hodí k mexickým pokrmům.

Při pěstování tomatilla mějte na paměti, že tato rostlina potřebuje dostatek slunečního světla a tepla pro dobrý růst a tvorbu plodů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: