MOCHYNĚ PERUÁNSKÁ (PHYSALIS PERUVIANA) SEMENA MOCHYNĚ - 20 KS

24,35 Kč 21,74 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Neboli kapský angrešt, původní domovinou je jižní Amerika. Keř velmi podobný tomu, který známe ze zahrad našich babiček. Liší se tím, že malé lampionky, v jejichž středu se ukrývá 3-4 cm velký plod, jsou spíše nazelenalé a plod uvnitř je jedlý. Navíc velmi šťavnatý, chutný a plný vitamínu C! Vypěstujte si mochyni u Vás doma, z vlastní sklizně bude chutnat daleko lépe, než z obchodu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena doporučujeme před vyséváním namočit na 12 hodin do vlažné vody. Ideální dobou k výsevu je únor až květen. Použijte např. rašelinové semenáčky naplněné kvalitním substrátem. Semena zatlačte asi 0,5 cm po povrch. V závislosti na okolní teplotě by mělo dojít k vyklíčení během 10-20 dnů, které by mělo probíhat ve skleníku nebo pod sklem.

Pěstování

Asi 10 cm vysoké rostlinky je třeba alespoň 5 dní před přesazením do většího květináčku postupně přivykat na normální vzdušnou vlhkost prohlužováním intervalu, po který odkrýváme sklo. Ven můžeme mochyni natrvalo umístit na slunné, ale chráněné místo, až přestanou hrozit noční mrazíky. Bude však v tom případě pouze jednoletá. Pro pěstování jako trvalku ponechte rostlinu v květináči a zimujte ji při cca 15 °C.

Využití

První plody můžeme čekat nejpozději v srpnu. Zralé plody poznáme tak, že zelené kališní lístky uschnou a plody získají žlutooranžovou až oranžovou barvu a lze je snadno promáčknout prstem. Trhejte opatrně oběma rukama nebo použijte nůžky, aby nedošlo k poškození rostliny. Plody je možno konzumovat syrové nebo zavařit a udělat z nich vynikající neobvyklou marmeládu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: