MYANMAR RUAN ZHI OOLONG PREMIUM AAA -100g

Tip
400 Kč 357,14 Kč bez DPH
Skladem (13 ks)
Možnosti doručení

Velice kvalitní oolong pěstovaný v malé vesničce na severu Barmy v nadmořské výšce 2080m. Vůně suchých listů je velmi intenzivní a ještě zesílí po vložení do předehřáté konvičky. Je velmi zajímavé jak se chuť a vůně tohoto čaje proměňuje po každém dalším nálevu. Postupně se mění ze sladké a květinové vůně se stopou lesního ovoce, přes tóny malin a jablek, až po karamelové a květinové vůně. Čaj odhaluje široké chuťové spektrum v dochuti, která je krémově květinová až bobulovitá s tóny světlice a chryzantémy. Ve čtvrtém až pátém nálevu se na zadní straně jazyka objeví cukrová sladkost. Karamelová chuť se stává silnější a začnete pociťovat jemnou mléčnou chuť. Tento čaj bez problémů vydrží minimálně 7 nálevů.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sklizeň tohoto čaje proběhla v květnu 2021. Kultivar Ruan Zhi (N17). Čaj byl vakuován v sáčcích po 100g hned po zpracování. Země původu Myanmar (Barma).

Příprava : 10g prolévejte v malé konvičce či zhongu. Teplota vody 90-100°C 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Recenze 20.9.2022 14:53
Těžko asi budu vymýšlet, jak je možné, že čaj mění chutě, tak razantním způsobem.. je to jako kdyby jste každým nálevem pili trochu jiný čaj. Velice příjemně mě překvapilo, že čaj není nijak extra náchylný na prelouhovani. Chuťově spektrum je více než příjemné... Prolínají se zde chutě medu, květin, posečené trávy (trochu jinak než u japonských), lehké pecenosti, nasládlých bylin a v neposlední řadě čajová vyzrálost, kterou je možno cítit v kvalitních sheng puereh . Čaj se skvěle hodí na upršené dny, kdy člověk neví co má dělat. Peace