NADITEC ČILSKÝ "LARGE FRUITED" (PROSOPIS CHILENSIS) - SEMENA NADITCE - 3 KS

60 Kč 53,57 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Malý strom s peřenosečnými listy z čeledi Fabaceae (hrachovité), pocházející ze suchých oblastí severního Chile, jižního Peru a severní Argentiny. Lusky se podobají semenům svatojánského chleba a používají se k výrobě bohaté, sladké mouky, kterou lze přidávat do dezertů, pečiva, polévek a dokonce i do zmrzliny. Sušené lusky se také okusují jako lahodná svačinka. Prosopis chilský se také dobře hodí k chovu hospodářských zvířat, protože poskytuje stín a píci v podobě semenných lusků a zlepšuje úrodnost půdy tím, že prostřednictvím bakterií ve svých kořenech váže dusík. Rychle roste a je velmi odolný. Zde nabízená odrůda je jednou z větších plodících forem z pouště Atacama v Chile. Při pěstování snáší Prosopis chilensis mírné mrazy i velká sucha a lze jej pěstovat v suchém klimatu 8. až 10. zóny USDA. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

  1. Popis rostliny: Prosopis chilensis 'Large Fruited', známá také jako chilská mezquite, je varieta rostliny Prosopis chilensis. Tento strom je známý pro svou schopnost růstu v suchých podmínkách a má typické dlouhé, úzké zelené listy a hustou korunu. Jak naznačuje název 'Large Fruited', tato varieta se vyznačuje většími plody než standardní Prosopis chilensis. Plody jsou lusky, které mohou být použity ve stravě nebo pro výrobu mouky.

  2. Zajímavosti o rostlině: Prosopis chilensis je oblíbená pro svou odolnost vůči suchu a schopnost růstu v náročných podmínkách, což z ní činí vhodnou volbu pro vysazování v aridních a polopouštních oblastech. Rostlina je také ceněna pro své tvrdé dřevo a jako zdroj stínu.

  3. Jak přesně klíčit semínka: Semena Prosopis chilensis 'Large Fruited' vyžadují stratifikaci nebo mechanické poškození semenné slupky pro zvýšení klíčivosti. Tento proces napodobuje přirozené podmínky, které semena potřebují k prasknutí tvrdé vnější slupky. Po této přípravě se semena vysévají do dobře odvodněné půdy.

  4. Jak rostlinu pěstovat: Tento strom preferuje plné slunce a teplé podmínky. Je odolný vůči suchu a vyžaduje minimální zálivku jednou zakořeněný. Rostlina je vhodná pro pěstování v suchých a polosuchých klimatických podmínkách a může být použita prozpevnění půdy a proti erozi. Je důležité zajistit dostatečný prostor pro růst, protože strom může dosáhnout velké velikosti.

  5. Povolená zdravotní tvrzení: Pro Prosopis chilensis 'Large Fruited' nejsou známa žádná specifická zdravotní tvrzení. Některé druhy rodu Prosopis jsou však známy pro své výživné plody, které se v některých kulturách používají jako zdroj potravy.

  6. Tradiční využití rostliny: Kromě využití dřeva a poskytování stínu mohou být plody Prosopis chilensis 'Large Fruited' použity v kuchyni, například k výrobě mouky nebo jako krmivo pro zvířata. Dřevo je ceněno pro jeho pevnost a odolnost a je často používáno ve stavebnictví a pro výrobu nábytku.

 
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: